Zamanın Kokusu Bulunma Sanatı Üzerine Felsefi Bir Deneme pdf oku indir

tarafından
7
Zamanın Kokusu  Bulunma Sanatı Üzerine Felsefi Bir Deneme pdf oku indir

“Bugünün zaman krizi hızlanma olarak nitelendirilemez. Hızlanma çağı çoktan bitti. Bugün hızlanma olarak duyumsadığımız şey, zamansal dağılmanın semptomlarından sadece biri. Günümüzün zaman krizi, zamanda çeşitli aksaklıklara ve yanlış duyumlara yol açan bir diskroniden kaynaklanıyor. Zaman, düzenleyici bir ritmin eksikliğini çekiyor. Bu yüzden de ölçüsünü kaçırıyor. Diskroni, bu zamansal bozulma, zamanın adeta dönüp durmasına yol açıyor. Hayatın hızlandığı hissi, amaçsızca dönüp duran zamanın yol açtığı bir duygu aslında…
 
“Geleceğin temposu nasıl olacak? Hacılık veya uygun adım ilerleme çağı kesinlikle sona erdi. İnsanoğlu, kısa bir dolanıp durma döneminden sonra, bir yürüyüşçü olarak dönecek mi yeryüzüne? Yoksa yerçekimini ve çalışmanın bütün ağırlığını ardında bırakarak süzülmenin hafifliğini, boş zamanda süzülerek gezinmenin, bir başka deyişle, süzülen zamanın kokusunu keşfedecek mi?”
– Byung-Chul Han
 

Zamanın Kokusu
Bulunma Sanatı Üzerine Felsefi Bir Deneme isimli 136 sayfa yazılmış olan bu kitap ; Byung-Chul Han tarafından kaleme alınmış ve METİS YAYINLARI yayınevinin 29.11.2019 tarihinde yayımlanmıştır. Sizler pdf olarak bu kitabı indirebilir, Kitabın özetini buradan okuyabilirsiniz.

Zamanın Kokusu Bulunma Sanatı Üzerine Felsefi Bir Deneme pdf oku indir Kitabımızı buradan indirebilirsiniz.