Zamanın Kısa Tarihi pdf oku indir

tarafından
10
Zamanın Kısa Tarihi pdf oku indir

Yaklaşık kırk dile çevrilen ve dünya üzerindeki her 750 kişiden birinin edindiği Zamanın Kısa Tarihi çağımızın en büyük zihinlerinden biri olan Stephen Hawking’in sorularına yanıt aradığı bir kitap:
“Evren nasıl başladı ve başlamasını olanaklı kılan şey neydi?
Zaman her daim ileri doğru mu akar?
Evrenin bir sonu ya da sınırı var mı? 
Uzayda başka boyutlar var mı?
Her şey sona erdiğinde ne olacak?” 
 
Elinizdeki bu baskı Hawking’in 2016 yılında kitabını son kez gözden geçirdiği ve bir Ek yazdığı genişletilmiş baskıdan dilimize kazandırılmıştır. Hawking’in bu ekte de belirttiği gibi, evrenin başlangıcından 300.000 yıl sonrasını araştıran ve Hawking’in varlığını ileri sürdüğü uzayzaman dokusundaki kırışıklıkları tespit eden kozmik mikrodalga ardalan ışınımı uydularının (WMAP ve Planck) verileri ve LIGO deneyinin kütleçekim dalgalarını saptaması gibi yeni gelişmeler ışığında Zamanın Kısa Tarihi güncelliğini koruyor.
 
“Kozmolojinin karmaşıklığını herkesin anlayacağı şekilde basit bir açıklıkla ortaya seriyor… Müthiş bir beyin.”  –Observer
 
“Böyle büyük problemleri araştıran bir dehâyı izlemek heyecan verici.”  –Sunday Times
 
“Einstein’dan bu yana en büyük bilimsel zekâ.”    –Daily Express
 

Zamanın Kısa Tarihi isimli 255 sayfa yazılmış olan bu kitap ; Stephen Hawking tarafından kaleme alınmış ve ALFA YAYINLARI yayınevinin 13.07.2022 tarihinde yayımlanmıştır. Sizler pdf olarak bu kitabı indirebilir, Kitabın özetini buradan okuyabilirsiniz.

Zamanın Kısa Tarihi pdf oku indir Kitabımızı buradan indirebilirsiniz.