Zaman Makinesi pdf oku indir

Zaman Makinesi pdf oku indir

Bilim kurgu türünün Shakespeare’i olarak anılan ve zaman makinesi kavramını edebiyata kazandıran İngiliz yazar H. G. Wells, en ünlü eseri Zaman Makinesi’nde hayalperest bir Victoria Dönemi beyefendisinin kendi icat ettiği makineyle 802701 yılına gitmesini konu alıyor. Beklendiği gibi insan ırkının daha nitelikli ve uyumlu başka bir türe evrildiğini fark eden Zaman Yolcusu, çok geçmeden bu yemyeşil, mutlu dünyanın asıl efendisinin daha acımasız, yer altında gizlenen başka bir sınıf olduğunu keşfediyor.
Eserlerini, elektriğin bile yaygın kullanılmadığı bir çağda kaleme almasına karşın uydulu televizyon, internet, tank ve nükleer silahlar gibi pek çok icadı öngörebilen Wells, Zaman Makinesi’nde de bir yandan bilim kurgu türüne pek çok yeni konsept katarken diğer yandan kapitalist toplum düzenine dair gizlemeye pek çalışmadığı eleştirilerini yöneltiyor.
 

Zaman Makinesi isimli 104 sayfa yazılmış olan bu kitap ; Herbert George Wells tarafından kaleme alınmış ve KAPRA YAYINCILIK yayınevinin 26.01.2021 tarihinde yayımlanmıştır. Sizler pdf olarak bu kitabı indirebilir, Kitabın özetini buradan okuyabilirsiniz.

Bir önceki yazımız olan Posta Kutusundaki Mızıka (Ciltsiz) pdf oku indir başlıklı makalemizde Posta Kutusundaki Mızıka (Ciltsiz) indir, Posta Kutusundaki Mızıka (Ciltsiz) oku ve Posta Kutusundaki Mızıka (Ciltsiz) pdf indir hakkında bilgiler verilmektedir.

Zaman Makinesi pdf oku indir - PDF indir