Yunus Emre (Ciltsiz) pdf oku indir

tarafından
11
Yunus Emre (Ciltsiz) pdf oku indir

Yunus Emre: Hayatın ve halkın dili ile gür bir
lirizmi kaynaştırarak, tasavvuf şiirinin kurucularından biri olmayı başaran unutulmaz bir
13. yüzyıl sonu 14. yüzyıl başı ozanıdır.
Elinizdeki kitaptaysa, Yunus Emre’nin 1307-8 yıllarında yazdığı bilinen küçük mesnevîsi Risâletü’n-Nushiyye’nin (Öğüt Kitabı) yanısıra, Gölpınarlı’nın 1930’lardan 1981’e dek sürdürdüğü çalışmalarla, ozana ait olduğu kesinleşmiş “Bütün Şiirleri” yer almaktadır.Abdülbâki Gölpınarlı (1900-1982); 20. yüzyılda ülkemizin yetiştirdiği en önemli edebiyat tarihçilerinden ve (şarkiyat) doğubilimcilerindendir. Hasan Âli Yücel’in Bakanlık Klasikleri’nden 1980’lere, dîvan, tasavvuf ve halk edebiyatımızdan ve Farsçadan yaptığı temel yapıt çevirileri ve incelemeleriyle de kültür hayatımızda unutulmaz bir iz bırakan Gölpınarlı’nın sayısız eseri arasında, Mevlâna Külliyatı, Fuzulî, Nedim ve Yunus Emre’nin dîvanları da vardır.
 

Yunus Emre (Ciltsiz) isimli 568 sayfa yazılmış olan bu kitap ; Abdülbaki Gölpınarlı tarafından kaleme alınmış ve TÜRKİYE İŞ BANKASI KÜLTÜR YAYINLARI yayınevinin 06.02.2019 tarihinde yayımlanmıştır. Sizler pdf olarak bu kitabı indirebilir, Kitabın özetini buradan okuyabilirsiniz.

Bir önceki yazımız olan Güneş Ülkesi pdf oku indir başlıklı makalemizde Güneş Ülkesi indir, Güneş Ülkesi oku ve Güneş Ülkesi pdf indir hakkında bilgiler verilmektedir.

Yunus Emre (Ciltsiz) pdf oku indir Kitabımızı buradan indirebilirsiniz.