Yorgun Savaşçı pdf oku indir

tarafından
10
Yorgun Savaşçı pdf oku indir

Esir Şehir Üçlemesi’nde Millicileri İşgal Kuvvetleri’nin baskısı altındaki İstanbul’da anlatan Kemal Tahir, ‘Yorgun Savaşçı’da onları Anadolu’ya gönderir. ‘Yol Ayrımı’nda yan karakterlerden biri olarak karşımıza çıkan Cehennem Topçu Cemil, ‘Yorgun Savaşçı’nın baş kahramanıdır. İstanbul’a geldiğinden beri, bir türlü üzerinden atamadığı yorgunluğu sanki dinlendikçe çoğalan Cemil, bir yandan aşık olup evlendiği teyze kızı Neriman ile her şeyi bırakıp uzakta bör köyde yaşamayı isteycek kadar bıkkın; diğer yandan Anadolu’ya geçip Milli Mücadele’de ön saflardayer almayı isteyecek kadar da cesurdur.
1919 ve 1920 yıllarında İstanbul’daki örgütlenmeleri ve Anadolu direnişini anlatan ‘Yorgun Savaşçı’, Cumhuriyet’in kuruluşuna giden sürecin romanı olarak da okunabilir.
 

Yorgun Savaşçı isimli 496 sayfa yazılmış olan bu kitap ; Kemal Tahir tarafından kaleme alınmış ve İTHAKİ YAYINLARI yayınevinin 18.05.2018 tarihinde yayımlanmıştır. Sizler pdf olarak bu kitabı indirebilir, Kitabın özetini buradan okuyabilirsiniz.

Bir önceki yazımız olan Tek Yalnız Ben Değilim pdf oku indir başlıklı makalemizde Tek Yalnız Ben Değilim indir, Tek Yalnız Ben Değilim oku ve Tek Yalnız Ben Değilim pdf indir hakkında bilgiler verilmektedir.

Yorgun Savaşçı pdf oku indir Kitabımızı buradan indirebilirsiniz.