Yöneticilere Hikayeler 100 Hikayede İşletme Okulunda Öğretilmeyen 100 Ders pdf – PDF EPUB E-Kitap Oku, İndir
  • Anasayfa
  • Ekonomi
  • Yöneticilere Hikayeler 100 Hikayede İşletme Okulunda Öğretilmeyen 100 Ders pdf

Yöneticilere Hikayeler 100 Hikayede İşletme Okulunda Öğretilmeyen 100 Ders pdf


Yöneticilere Hikayeler 100 Hikayede İşletme Okulunda Öğretilmeyen 100 Ders pdf

Hikâyelerin bizim hayatımızda çok büyük bir yeri var. Hepimiz hikâyeler yoluyla öğrenmeyi seviyoruz. Hikâyenin duygusuna kapılıyor ve verilmek istenen mesajı çok iyi anlıyoruz. Kendimizi hikâyedeki kahramanın yerine koyuyor, bazen gülüyor bazen de hüzünleniyoruz. Hikâyeler çok iyi bir öğretmen olduğu için çağlar boyunca hiç önemini kaybetmedi. Yazılı dilden çok öncesinde dahi hikâyeler vardı ve bazıları bugüne kadar ulaşmayı başardı.
Bugünün dünyasında bile hâlâ en iyi dersler veya sunumlar bir hikâye ile başlıyor. İş hayatında yöneticilere hikâye anlatarak insanları etkileme becerisi kazandırmaya çalışıyoruz çünkü hikâyeler insanları harekete geçirmenin bilinen en iyi yoludur.
En iyi liderlere baktığınızda hepsinin çok iyi birer hikâye anlatıcısı olduklarını görürsünüz. İnsan yönetimi sanatı, insanlara emir değil ilham verebilmektir aslında. Yönetici yetiştiren işletme okullarında pazarlama, finans, muhasebe gibi birçok alanda teknik bilgi edinebilirsiniz ancak ne yazık ki bu okullarda gerçek anlamda liderlik yapmak için olmazsa olmaz bir beceri olan hikâye anlatımı öğretilmez.
Oysa hikâyeler alet çantamızdaki en değerli araçlardır, kendimiz için aradığımız ilham da olabilirler başka birini etkilemek için verdiğimiz mesaj da…
 

{yayınevi} yayınevinin {yayın tarihi} tarihinde ve {baskı sayısı} sayısı ile
{başlık} isimli kitap Kürşat Tuncel tarafından {sayfa sayısı} sayfa olarak yazılmıştır.
{başlık} isimli kitabı inceleyebilir. Dilerseniz Özetini indirebilir, Veya Sizler için maile link olarak gönderebiliriz. Yasak hakları olan kitapları lütfen istemeyniz. Ücretini ödeyip sizlerde katkıda bulunabilirsiniz.

Bir önceki yazımız olan Kamu Ekonomisi Analizi pdf başlıklı makalemizde Kamu Ekonomisi Analizi indir, Kamu Ekonomisi Analizi oku ve Kamu Ekonomisi Analizi pdf indir hakkında bilgiler verilmektedir.


Yöneticilere Hikayeler 100 Hikayede İşletme Okulunda Öğretilmeyen 100 Ders pdf indir

Benzer Yazılar
Yorumlar ( Bu makaleye henüz yorum yapılmamış! )

Yazı hakkında görüşlerinizi belirtmek istermisiniz?