Yoksulların Savaşı pdf oku indir

tarafından
18
Yoksulların Savaşı pdf oku indir

On altıncı yüzyıl Avrupa’sı: Protestan Reformu Katolik Kilisesi’ne, güçlülere ve ayrıcalıklılara karşı bir isyana girişir. Böylece, kendilerine yalnızca cennette eşitlik vaat edilen köylüler ve yoksullar, bu eşitliğe neden burada ve hemen sahip olmadıklarını sorgulamaya başlar. Bunun neticesinde, muktedirlerle aralarında kısa sürede alevlenen şiddetli bir mücadele patlak verir. Tarihe damgasını vuracak bu mücadeleye bir ilahiyatçı önderlik edecektir: Thomas Müntzer. Kendisi Almanya’yı ateşe verecek olan kişi. Ne Martin Luther’in ne de Katolik Kilisesi’nin yanında. Yoksulların Savaşı onun ve sıradan insanların hikâyesi.
 
Eşitsizliğin uzun ve korkunç bir tarihi var. Ve henüz son bulmadı. Éric Vuillard, kurmacanın imkânlarından faydalanarak okuru bir kez daha tarihin yazıldığı anlardan birine götürüyor. Yaklaşık 500 yıl önce gerçekleşmesine karşın günümüze dek uzanan eşitsizliklerle ilişkisini hâlâ koruyan bu isyanı kendine özgü üslubuyla yeniden yorumluyor.
 
“Yeniden tahayyül edilen tarihin, devrimci bir vaazın göz kamaştırıcı bir parçası, eşitsizliğin öfkeli bir ifşası.”
Uluslararası Booker Ödülü Jürisi
 
 
“Sanatsal… sinematografik… [Vuillard], ‘iktidarın büyük safsataları’ üzerine güçlü, öfkeli bir yorumla örüyor hikâyesini.”
The New Yorker
 
#tarih #reform #kilise #isyan #mücadele #halk #yoksulluk #eşitsizlik
 

Yoksulların Savaşı isimli 56 sayfa yazılmış olan bu kitap ; Eric Vuillard tarafından kaleme alınmış ve CAN YAYINLARI yayınevinin 02.11.2021 tarihinde yayımlanmıştır. Sizler pdf olarak bu kitabı indirebilir, Kitabın özetini buradan okuyabilirsiniz.

Bir önceki yazımız olan Amerika Atilla’ya Karşı Amerikan Hapishanelerinde Bir Türk Bankacı pdf oku indir başlıklı makalemizde Amerika Atilla’ya Karşı Amerikan Hapishanelerinde Bir Türk Bankacı indir, Amerika Atilla’ya Karşı Amerikan Hapishanelerinde Bir Türk Bankacı oku ve Amerika Atilla’ya Karşı Amerikan Hapishanelerinde Bir Türk Bankacı pdf indir hakkında bilgiler verilmektedir.

Yoksulların Savaşı pdf oku indir Kitabımızı buradan indirebilirsiniz.