Yıldızları Hesaplamak / Astronot Kadın Serisi – Birinci kitap pdf – PDF EPUB E-Kitap Oku, İndir
  • Anasayfa
  • Edebiyat
  • Yıldızları Hesaplamak / Astronot Kadın Serisi – Birinci kitap pdf

Yıldızları Hesaplamak / Astronot Kadın Serisi – Birinci kitap pdf


Yıldızları Hesaplamak / Astronot Kadın Serisi – Birinci kitap pdf

HUGO EN İYİ ROMAN ÖDÜLÜ
NEBULA EN İYİ ROMAN ÖDÜLÜ
LOCUS EN İYİ BİLİM KURGU ROMANI ÖDÜLÜ
 
 
Pilot, Fizikçi ve Eş
 
Takvimler 1952’yi gösterirken devasa bir göktaşı Dünya’ya düştü ve Washington DC de dâhil olmak üzere Amerika Birleşik Devletleri’nin doğu kıyılarını harap etti. Bu yıkıcı darbenin ardından bilim insanları, yakın gelecekte Dünya’nın yaşanamaz derecede soğuk bir gezegene dönüşeceğini hesapladı. Artık insanlığın önünde varlığını sürdürebilmek için uzayı kolonileştirmekten başka bir yol kalmamıştı.
 
Deneyimli bir pilot ve kıvrak zekâlı bir matematikçi olan Elma York, hızlandırılmış uzay programına katılarak üstün becerilerini insanlığın hizmetine adadı. Aklında ise tek bir şey vardı: İlk kadın astronot olabilmek. Ancak bu ideali onu, bir yandan kısıtlı imkânlarla bir yandan da erkek egemen yapıyla amansız bir mücadeleye itecekti.
 
Astronot Kadın serisinin Hugo, Nebula ve Locus ödüllü ilk romanı Yıldızları Hesaplamak, bir kadının hem doğaya hem de topluma karşı verdiği savaşın hikâyesi.
 
***
 
Yıldızları Hesaplamak, olayların başka nasıl gelişebileceğinin harikulade ve bilime uygun bir anlatımı. Bu alternatif tarih macerasında, Kowal hem bilimdeki hem de tarihteki ustalığını konuşturuyor.”
 
Andy Weir
 
 

{yayınevi} yayınevinin {yayın tarihi} tarihinde ve {baskı sayısı} sayısı ile
{başlık} isimli kitap Mary Robinette Kowal tarafından {sayfa sayısı} sayfa olarak yazılmıştır.
{başlık} isimli kitabı inceleyebilir. Dilerseniz Özetini indirebilir, Veya Sizler için maile link olarak gönderebiliriz. Yasak hakları olan kitapları lütfen istemeyniz. Ücretini ödeyip sizlerde katkıda bulunabilirsiniz.

Bir önceki yazımız olan Azın Bereketi / Japonya Kırsalından Sade Yaşam Dersleri pdf başlıklı makalemizde Azın Bereketi / Japonya Kırsalından Sade Yaşam Dersleri indir, Azın Bereketi / Japonya Kırsalından Sade Yaşam Dersleri oku ve Azın Bereketi / Japonya Kırsalından Sade Yaşam Dersleri pdf indir hakkında bilgiler verilmektedir.


Yıldızları Hesaplamak / Astronot Kadın Serisi – Birinci kitap pdf indir

Benzer Yazılar
Yorumlar ( Bu makaleye henüz yorum yapılmamış! )

Yazı hakkında görüşlerinizi belirtmek istermisiniz?