Yeniden Bağlanmak Kayıp ve Yas Sürecinde Hayata Yeniden Tutunmak pdf oku indir

tarafından
31
Yeniden Bağlanmak  Kayıp ve Yas Sürecinde Hayata Yeniden Tutunmak pdf oku indir

Ölüm nasıl ki yaşadığımız hayatın yadsınamaz gerçekliklerindense, kayıp duygusu yaşamak ve yas tutmak da, hayatın kaçınılmaz bir parçasıdır. Doğmak nasıl hayatın normaliyse, ölmek de bir o kadar hayatın normalidir. Ölümle gelen üzüntüyü ve kederi hissetmek, yas ve iyileşme sürecinin doğal bir parçasıdır. Aslında her insan yaşamı boyunca çok çeşitli ayrılık ve yitirme temalı kayıpların yasını tutar. Ölüm bu kayıpların en önemlilerinden biridir. Bu kitabın da asıl odağı ölümle gelen kayıp ve yas konusudur. 
Ölümle ilgili psikolojik süreci, kaybı yaşayan kişi içsel olarak başlangıçta kabul etmez. Ölen kişinin aslında yaşadığını ve ölmediğini iç dünyasında tekrar tekrar “haykırır”. Ancak diğer yandan da dış dünyada, taziyeye gelen insanlar eylem ve söylemleriyle ölen kişinin, öldüğü gerçeğini sürekli olarak hatırlatır. Bu durum aslında kayıp yakını için bir tür karşıt “haykırıştır”. Çok yoğun kötü duygular yaşayan kayıp yakınının, ölümü kabul etmeyen iç dünyası ile ölüm gerçeğini dile getiren dış dünya arasında bir uzlaşmaya ihtiyacı vardır. Üzülmek, kederlenmek, ağlamak ve acı hissetmek gibi yaşanan birçok duygu sayesinde yavaş yavaş bu uzlaşma sağlanır. 
“Elinizdeki kitabın yazarı ruhsal kimliğin inşasındaki TEMEL İNŞA MALZEMELERİ’nin nasıl iç dünyamızı şekillendirdiğini bütün detayları ile açığa koymaktadır. “
Tahir Özakkaş MD. PhD.
 

Yeniden Bağlanmak
Kayıp ve Yas Sürecinde Hayata Yeniden Tutunmak isimli 310 sayfa yazılmış olan bu kitap ; Timur Harzadın tarafından kaleme alınmış ve KANON KİTAP yayınevinin 03.06.2021 tarihinde yayımlanmıştır. Sizler pdf olarak bu kitabı indirebilir, Kitabın özetini buradan okuyabilirsiniz.

Bir önceki yazımız olan Bilişsel Davranışçı Terapi: Temel İlkeler ve Uygulama pdf oku indir başlıklı makalemizde Bilişsel Davranışçı Terapi: Temel İlkeler ve Uygulama indir, Bilişsel Davranışçı Terapi: Temel İlkeler ve Uygulama oku ve Bilişsel Davranışçı Terapi: Temel İlkeler ve Uygulama pdf indir hakkında bilgiler verilmektedir.

Yeniden Bağlanmak Kayıp ve Yas Sürecinde Hayata Yeniden Tutunmak pdf oku indir Kitabımızı buradan indirebilirsiniz.