Yeni Savaşlar ve Kadın Suriye Savaşı Örneği pdf oku indir

Yeni Savaşlar ve Kadın  Suriye Savaşı Örneği pdf oku indir

Savaşın tarihsel gelişimi, insanlığın değişimiyle orantılıdır ve bu değişim günümüzde de devam etmektedir. Uluslararası İlişkilerde bir dış politika aracı olarak kullanılan savaş, günümüzde sadece ülkeleri ilgilendiren bir dış politika aracı olmanın ötesine geçerek, tarafların sadece devletler olmadığı, devlet dışı aktörlerin devlet dışı aktörlerle çatıştığı, devletlerin devlet dışı aktörlerle mücadele ettiği bir alan haline gelmiştir. Savaşın hedeflerinin yanı sıra, hedefe ulaşma sürecinde seçilen yöntemlerdeki değişimler de tarih boyunca yaşanmış ve bu durum, kavram olarak savaşın tanımlarında da değişime sebep olmuştur. Savaşların dönüşümü ile kadın Uluslararası İlişkiler disiplininin de bir öznesi konumuna gelmiştir. Yeni Savaşlarda savaşın sadece mağduru değil aynı zamanda bir silahı olmaları kadınları özne konumuna getiren unsurdur.
Kitabın konusu Yeni Savaşların kadını araçsallaştırmasıdır. Kitapta Yeni Savaşların kadını nasıl araçsallaştırdığı Suriye Savaşı örneği ile sorgulanmıştır. Kitabın Savaş literatürüne katkı sağlaması beklenmektedir.
 

Yeni Savaşlar ve Kadın
Suriye Savaşı Örneği isimli 232 sayfadan oluşan kitap ; Dr. Canan Sağıroğlu tarafından yazılmış ve ORİON KİTABEVİ yayınevinin 09.12.2021 tarihinde yayımlanmıştır. Sizler sadece kitabın özetini buradan göre bilirsiniz.

Bir önceki yazımız olan Atatürkçülük Nedir? pdf oku indir başlıklı makalemizde Atatürkçülük Nedir? indir, Atatürkçülük Nedir? oku ve Atatürkçülük Nedir? pdf indir hakkında bilgiler verilmektedir.

Yeni Savaşlar ve Kadın Suriye Savaşı Örneği pdf oku indir - PDF indir