Yeni Başlayanlar İçin Siyaset Bilimi Notları pdf oku indir

Yeni Başlayanlar İçin Siyaset Bilimi Notları pdf oku indir

Son zamanlarda kapitalizm ve savaş karşıtı hareketler canlanmaktadır. Marksizm dünyada gerekli dönüşümü gerçekleştiremese bile sonradan gelen yeni kuşaklara üzerinde kafa yorabileceği alanlar bırakmıştır. Sovyetler’in çöküşünü Marksizm’in çöküşüne bağlayanlar yanıldı. Marx’ın kapitalizme yönelttiği ahlaki eleştirel hâlen geçerliliğini korumaktadır. Çünkü Marx’ın yaşadığı dönemden daha yoğun biçimde kapitalizm gündelik hayatta yaşanmaktadır ancak kapitalizmin Marx’ın yaşadığı dönemden de daha güçlü olduğunu da ifade etmek gerekir. Marx ciddi bir epistemolojik dil geliştirdiği hâlde onu tarih yazıcılığında 70 yıla indirgemek de son derece sıkıntılı çözümlemedir.
 

Yeni Başlayanlar İçin Siyaset Bilimi Notları isimli 80 sayfadan oluşan kitap ; Girayalp Karakuş tarafından yazılmış ve PARADİGMA AKADEMİ YAYINLARI yayınevinin 29.12.2021 tarihinde yayımlanmıştır. Sizler sadece kitabın özetini buradan göre bilirsiniz.

Bir önceki yazımız olan Kürtler ve Güller (Cilt 1) pdf oku indir başlıklı makalemizde Kürtler ve Güller (Cilt 1) indir, Kürtler ve Güller (Cilt 1) oku ve Kürtler ve Güller (Cilt 1) pdf indir hakkında bilgiler verilmektedir.

Yeni Başlayanlar İçin Siyaset Bilimi Notları pdf oku indir - PDF indir