Yaşlılık Yolunda Dindarlık pdf – PDF EPUB E-Kitap Oku, İndir
  • Anasayfa
  • Genel
  • Yaşlılık Yolunda Dindarlık pdf

Yaşlılık Yolunda Dindarlık pdf


Yaşlılık Yolunda Dindarlık pdf

Dünya’da ve Türkiye’de yaşlı nüfus toplam nüfus içerisindeki oranı büyük bir hızla artmaya başlaması ile hem gereontoloji hem de geriatri bilim dalları, yaşlı nüfusun içinde bulundukları toplumun ayrılmaz bir parçası oldukları kabulü ile kapsamlı çalışmalar yapmaya başlamışlardır. Modernleşme ile birlikte çekirdek ailenin yaygınlık kazanması, yaşlıları farklı bir yaşam tarzına sürüklemiştir.
Çünkü gençlik ve yetişkinlik dönemlerinde sürdürdükleri yaşam tüm boyutlarıyla değişmiş ve artık eski günlerin özlemi içerisinde bulunan bir yaşlılık dönemi başlamıştır. Kendini bedenen, ruhen ve toplumsal olarak bir gerileme sürecinin içinde bulan kimselerin yapmaya başladığı şey, yeni döneme her şeyi ile adapte olmak ya da bu döneme kendilerini yakın hissedenlerin yaptığı gibi psikolojik olarak hazırlanmaktır.
 

{yayınevi} yayınevinin {yayın tarihi} tarihinde ve {baskı sayısı} sayısı ile
{başlık} isimli kitap Dr. Öğr. Üyesi Yasemin Apalı tarafından {sayfa sayısı} sayfa olarak yazılmıştır.
{başlık} isimli kitabı inceleyebilir. Dilerseniz Özetini indirebilir, Veya Sizler için maile link olarak gönderebiliriz. Yasak hakları olan kitapları lütfen istemeyniz. Ücretini ödeyip sizlerde katkıda bulunabilirsiniz.


Yaşlılık Yolunda Dindarlık pdf indir

Benzer Yazılar
Yorumlar ( Bu makaleye henüz yorum yapılmamış! )

Yazı hakkında görüşlerinizi belirtmek istermisiniz?