Yaşlı ile Yaşlanmak pdf oku indir

Yaşlı ile Yaşlanmak pdf oku indir

Bu kitabın hem yaşlılar hem de yaşlıya hizmet veren güzel insanların keyifle okuyup bakım işini kolaylaştırması için düzenlenmiş konuşma, hikâye ve haberlere dikkat çekerek başlaması ve o konuyla ilgili mevcut bilgi ile tamamlanması sağlandı. “Bilgi” bölümlerinin çoğunluğu ilgili bakanlığın eğitim modüllerinden kaynak gösterilerek hazırlandı. Yaşlı Sağlığı, Sosyal Hayat, Yaşlı Psikolojisi ve özellikle Yaşlı Bakımı kavramları karışık olarak sunuldu. Yaşlı ve yaşlıya hizmet sunanlar hali hazırda öncelikle sağlık-hastalık kavramlarına önem vermekte oysa yaşlının kalan ömrünün kalitesi en çok sosyal kavramlar tarafından etkilenmekte olduğundan sosyal kavramlara (emeklilik, evlilik, yalnızlık, sosyal ilişkiler gibi) daha fazla yer verildi.

Yaşlılığı sağlık ve sosyal olarak kaliteli yaşamak, nihai hedefimiz olan Allah rızasını kazanıp cennette ebedi hayata aday olmak dileğiyle…
 

Yaşlı ile Yaşlanmak isimli 184 sayfadan oluşan kitap ; Dr. Semin Güler Oğurtan tarafından yazılmış ve ÇİZGİ KİTABEVİ yayınevinin 16.12.2021 tarihinde yayımlanmıştır. Sizler sadece kitabın özetini buradan göre bilirsiniz.

Yaşlı ile Yaşlanmak pdf oku indir - PDF indir