Yarının Adamı Gaflet, Dalalet, Hıyanet pdf oku indir

tarafından
7
Yarının Adamı  Gaflet, Dalalet, Hıyanet pdf oku indir

“Görünürde ülkeyi işgal etmediğimiz halde, şimdi valilerini atıyor veya görevlerinden uzaklaştırıyoruz; polislerini yönetiyor, basınlarını denetliyor, zindanlarına girerek Rum ve Ermeni tutukluları, işlemiş oldukları suçlara aldırmadan özgür bırakıyoruz… Demiryollarını sıkıca denetimimizde tutuyor ve istediğimiz her şeye el koyuyoruz… Politikamız, süngünün keskin ucuna dayanır… Halife elimizin altında bulundukça İslam dünyası üzerinde ek bir denetim aracına sahibiz… Bildiğiniz üzere Padişah, bizi buraya yerleştirmeyi diliyor.”
Amiral Richard Webb, 19 Ocak 1919
 
“Padişah İngilizlerin Türkiye’nin idaresini mümkün olduğu kadar çabuk ellerine alması için istirhamda bulundu… İç kısımlara İngiliz subaylarının gönderilmesini ve idareye yardımcı olmalarını rica etti. İstenmeyen subayları görevlerinden almaya ve birlikleri İngiliz subaylarının komutası altına vermeye hazır.”
General George Milne, 16 Aralık 1918
 
“Çöl sanılan bu âlemde saklı ve kuvvetli hayat vardır. O, millettir. O Türk milletidir. Eksik olan şey teşkilattır. Bu teşkilat, organize edilebilirse vatan da millet de kurtulur.”
Mustafa Kemal Paşa, Şubat 1919
 

Yarının Adamı Gaflet, Dalalet, Hıyanet isimli 280 sayfa yazılmış olan bu kitap ; Con Sinov tarafından kaleme alınmış ve MASA KİTAP yayınevinin 21.08.2023 tarihinde yayımlanmıştır. Sizler pdf olarak bu kitabı indirebilir, Kitabın özetini buradan okuyabilirsiniz.

Yarının Adamı Gaflet, Dalalet, Hıyanet pdf oku indir Kitabımızı buradan indirebilirsiniz.