Yaratılıştaki Sırlar El-Hikmetu Fi Mahlûkatillah pdf oku indir

tarafından
21
Yaratılıştaki Sırlar  El-Hikmetu Fi Mahlûkatillah pdf oku indir

Mahlûkatı incelemek, onların harikulâde hâllerini tefekkür etmek, çeşit çeşit mahlûkatın yaratılma hikmetlerini düşünmek, mârifetullah yolunda Allah’a tazim göstermek demektir. Böyle davranmak kişideki yakini kökleştirir. Bu hususta müttakilerin dereceleri de farklı farklıdır. Ben bu kitabı akıl ve basiret sâhipleri için Kuran âyetlerinin birçoğunun işaret etmiş olduğu nimet ve hikmetlerin çeşitlerini târif ederek telif ettim. (Allah celle celâlüh) aklı yarattı ve o akla ahdi göstererek onu tekmil etti, akıl sâhiplerine de mahlûkata bakmalarını, o mahlûkatta bulunan harikulâde hâlleri tefekkür ederek onlardan ibret almalarını emretmiştir. Nitekim Allah (celle celâlüh) şöyle buyurmuştur: “De ki: Göklerde ve yerde neler var, bakın da ibret alın!’
Yûnus Sûresi,101.
“Her canlı şeyi sudan yarattık. Hâlâ inanmıyorlar mı? Enbiyâ Sûresi, 30.
Buna benzer pek çok apaçık âyet ve delil vardır ki, bunları ancak selim akıl sâhibi insanlar idrak eder. 
İmam-ı Gazali
 

Yaratılıştaki Sırlar
El-Hikmetu Fi Mahlûkatillah isimli 136 sayfa yazılmış olan bu kitap ; İmam-ı Gazali tarafından kaleme alınmış ve ÇELİK YAYINEVİ yayınevinin 10.04.2020 tarihinde yayımlanmıştır. Sizler pdf olarak bu kitabı indirebilir, Kitabın özetini buradan okuyabilirsiniz.

Bir önceki yazımız olan Mücahide Kadın pdf oku indir başlıklı makalemizde Mücahide Kadın indir, Mücahide Kadın oku ve Mücahide Kadın pdf indir hakkında bilgiler verilmektedir.

Yaratılıştaki Sırlar El-Hikmetu Fi Mahlûkatillah pdf oku indir Kitabımızı buradan indirebilirsiniz.