Yalın Tutku pdf oku indir

tarafından
14
Yalın Tutku pdf oku indir

İsimsiz bir anlatıcı, evli ve yabancı bir adam, her şeyi tüketen bir tutku, saplantıya dönüşen bir aşk… Ernaux ispatsız, sade üslubuyla, cinsellik temelinde kurulan bu ilişkinin dinamiklerini, tutkunun tuzağına düşmüş kalbin arzularını, beklentilerini, arzulanan erkeğin varlığıyla özdeşleşmedikçe katlanılabilir olmaktan çıkan günlük işleri, sıradan olayları bütün içtenliğiyle, cesurca ortaya koyuyor.
 
Yalın Tutku, hangi toplumsal konuma ait olursa olsun, tutkunun insanları nasıl ele geçirebileceğini, kişinin iradesini nasıl hiçliğe indirgeyip körleştirebileceğini anlatan, nadir görülecek türden bir yüzleşme deneyimi.
 
“Fransız edebiyatının en önemli yapıtlarından birinin yazarı olan Annie Ernaux’nun eseri yıkıcı olduğu kadar güçlü, öfkeli olduğu kadar da incelikli.”
Édouard Louis
 
“Basit açıklamalara kafa tutan tutkulara adanmış bir eser.”
The New York Times  
 
#fransızedebiyatı #kadınyazını #kadınerkekilişkileri #tutku #aşk #bağımlılık
 

Yalın Tutku isimli 56 sayfa yazılmış olan bu kitap ; Annie Ernaux tarafından kaleme alınmış ve CAN YAYINLARI yayınevinin 11.01.2022 tarihinde yayımlanmıştır. Sizler pdf olarak bu kitabı indirebilir, Kitabın özetini buradan okuyabilirsiniz.

Bir önceki yazımız olan Unofficial Harry Potter Büyü Kitabı pdf oku indir başlıklı makalemizde Unofficial Harry Potter Büyü Kitabı indir, Unofficial Harry Potter Büyü Kitabı oku ve Unofficial Harry Potter Büyü Kitabı pdf indir hakkında bilgiler verilmektedir.

Yalın Tutku pdf oku indir Kitabımızı buradan indirebilirsiniz.