Ya Kanal Ya İstanbul pdf oku indir

Ya Kanal Ya İstanbul pdf oku indir

Bu kitap; “Y Kuşağı” olarak tarif edilen Türkiye Cumhuriyeti vatandaşı bir Türk gencinin, bilimsel verilere dayanarak Kanal İstanbul için yazdığı naçizane bir kitaptır.
Millet; bizden önce yaşamış olanlar, hâlen yaşamakta olanlar ve gelecekte de yaşayacak olanların toplamıdır.
Bu çalışmayla amacımız, ülke kaderini değiştirebilecek bir proje için, geçmişte yaşamış olanlar, hâlen yaşamakta olanlar ve gelecekte de yaşayacak olanlara hesap verebilmek adına tarihî bir belge ortaya koymaktır.
Okuyanların, “Kanal İstanbul Projesi” hakkında fikir sahibi olması, projenin tüm yönlerine vâkıf olabilmesi ve proje hakkında kendi düşüncelerinin oluşmasına katkı sağlanması amaçlanmıştır.

Türk İnsanı, üniversiteyi bitirdiğinde yani 22 yaşında ülkeyi değiştireceğini düşünür. 25 yaşında sert bir kayaya çarpar. 30 yaşına geldiğinde hiçbir şeyi değiştiremeyeceğini anlar. 35 yaşında ülkenin onu değiştirdiğini fark eder. Ve bu ülkenin insanı ruhen
35 yaşında ölür, fakat TÜİK verisiyle 78,6 yaşında arkasında kredi borçları bırakarak gömülür.
 

Ya Kanal Ya İstanbul isimli 610 sayfadan oluşan kitap ; Zafer Şimşek tarafından yazılmış ve KİTAPYURDU DOĞRUDAN YAYINCILIK (KDY) yayınevinin 16.11.2021 tarihinde yayımlanmıştır. Sizler sadece kitabın özetini buradan göre bilirsiniz.

Ya Kanal Ya İstanbul pdf oku indir - PDF indir