Ya Adalet Ya Sefalet Daha Yaşanır Bir Türkiye İçin 7 Mesele 7 Reçete pdf oku indir

tarafından
18
Ya Adalet Ya Sefalet  Daha Yaşanır Bir Türkiye İçin 7 Mesele 7 Reçete pdf oku indir

Şimdi umutsuzluğa teslim olma zamanı değil!
 
Bizi buraya ne coğrafya ne de “kader” getirdi. Bizi buraya geçmişteki tercihlerimiz getirdi. Şimdi Türkiye’nin önünde bir yol ayrımı var. Ya sefalette ısrar edeceğiz ya da yeni bir hikâye yazmak için yola çıkacağız. Tercih bizim.
 
Hem iyi bir araştırmacı hem de en karmaşık meseleleri herkese anlatabilecek kadar güçlü bir yazar olan Selçuk Şirin, “Ümitsiz olsam iki yılımı bu kitaba vermezdim” diyor. Şirin bu çalışmasında, Türkiye’nin acilen çözülmesi gereken 7 temel meselesini verilerle ve yaşanmış gerçek insan hikâyeleriyle ortaya koyuyor, her bir soruna tarihimizden ve dünyadan iyi örneklerle somut çözümler sunuyor.
 
Okudukça Türkiye’ye bakışınız değişecek, kendinizi daha umutlu ve güçlü hissedeceksiniz. Çünkü değişim ümit etmekle başlar.
 
Değerli dostum Selçuk Şirin, akademik çalışmalarını kitleye yayma ve daha iyi bir eğitimle, saygın, adaletli bir toplum yapısına ulaşma yolunda hayran olunacak kadar büyük bir çaba gösteriyor.  Bu değerli kitapla bu duyarlılığını bir kez daha taçlandırıyor.             
Zülfü Livaneli
 
Selçuk Şirin benim doktora yıllarından okul arkadaşım. Yıllar içinde ilmek ilmek işlediği üst düzey akademik kariyerini, toplumu eğitmeye adanmış kitaplarıyla zirveye taşıyor. Bu kitap Türkiye’nin daha saygın bir noktaya ulaşması için önemli ipuçları taşıyor. Okunması ve içindeki bilgilerin özümsenmesi dileğiyle.
Prof. Dr. Özgür Demirtaş / Sabancı Üniversitesi 
 
Selçuk Hoca’nın yalın kaleminden hepimize kılavuz niteliğinde; rakamlar, bilimsel kaynaklar ve yaşayanların kendi tecrübeleri ile bezenmiş harika bir eser. Selçuk Hoca’ya uzun ömür, tükenmez özgür bir kalem; bizlere de iyi okumalar ve uygulamalar dilerim.
Doç. Dr. Canan Dağdeviren / Massachusetts Institute of Technology (MIT)
 
 

Ya Adalet Ya Sefalet Daha Yaşanır Bir Türkiye İçin 7 Mesele 7 Reçete isimli 240 sayfa yazılmış olan bu kitap ; Prof. Dr. Selçuk Şirin tarafından kaleme alınmış ve DOĞAN KİTAP yayınevinin 18.01.2023 tarihinde yayımlanmıştır. Sizler pdf olarak bu kitabı indirebilir, Kitabın özetini buradan okuyabilirsiniz.

Bir önceki yazımız olan Derin Rusya Rusya'nın Küresel Kuşatması pdf oku indir başlıklı makalemizde Derin Rusya Rusya'nın Küresel Kuşatması indir, Derin Rusya Rusya'nın Küresel Kuşatması oku ve Derin Rusya Rusya'nın Küresel Kuşatması pdf indir hakkında bilgiler verilmektedir.

Ya Adalet Ya Sefalet Daha Yaşanır Bir Türkiye İçin 7 Mesele 7 Reçete pdf oku indir Kitabımızı buradan indirebilirsiniz.