Viyana’da Türk İzleri pdf oku indir

Viyana’da Türk İzleri pdf oku indir

Sadrazam ve misafir Türk İşçisi -ikisi de- “Viyana’nın Türk Yüzü”ne dahildir. Bu kitap, 1529 ve 1683 senelerindeki Türk muhasaralarından zamanımıza kadar uzanan geniş bir kavis çizmekte olup Viyana’yı Türk yüzüyle görmek için bir giriştir.
 
Dr. Rubina Möhring, 195’de Berlin’de doğmuştur. Tarihçi ne Avusturya Televizyonunda dış politika redaktörüdür. Uzmanlık sahası Afganistan, Almanya, İsviçre aktüel dokümantasyon ve Avusturya’daki Türklerdir. Türkiye ile özel ve mesleki bağlantısı vardır. Büyükbabası Martin Kiessling, Ankara’nın inşası için Atatürk’ün Türkiye’ye davet ettiği mimarlardandır. Yazarın bizzat kendisi Birinci Dünya Harbi hakkında kaynak araştırması yapmak üzere “Avusturya-Macaristan ve Osmanlı İmparatorluğu Arasındaki İlişkiler (1908-1912)konulu doktara çalışması ile ilgili olarak Türk Dışişleri Bakanlığı arşivlerinde araştırma yapmış olup ve uzun süre İstanbul’da yaşamıştır.
 

Viyana’da Türk İzleri isimli 104 sayfadan oluşan kitap ; Rubina Möhring tarafından yazılmış ve PALET YAYINLARI yayınevinin 21.12.2021 tarihinde yayımlanmıştır. Sizler sadece kitabın özetini buradan göre bilirsiniz.

Bir önceki yazımız olan Yerel Yönetimlerde ve Mülki İdarede Kurullar ve Toplantılar pdf oku indir başlıklı makalemizde Yerel Yönetimlerde ve Mülki İdarede Kurullar ve Toplantılar indir, Yerel Yönetimlerde ve Mülki İdarede Kurullar ve Toplantılar oku ve Yerel Yönetimlerde ve Mülki İdarede Kurullar ve Toplantılar pdf indir hakkında bilgiler verilmektedir.

Viyana’da Türk İzleri pdf oku indir - PDF indir