Victor’un Balkabakları pdf oku indir

tarafından
7
Victor’un Balkabakları  pdf oku indir

“Tohum sabır işidir Victor. Ektikten sonra, tohum toprakta kök salıp kendine yer edinecek. Güneşle, rüzgârla, yağmurla beslenip büyüyecek. Mevsimi geldiğinde de balkabağına dönüşecek…”
 
Bundan yıllar yıllar önce, Victor adında meraklı bir çocuk, yaşadığı köyü turuncuya boyamış, hem de balkabağı turuncusuna. Nasıl mı?
 
Her şey küçücük bir tohumla başlamış. Victor o kırılgan tohumu elleriyle toprağa ekmiş ve başlamış sabırla beklemeye. Sonbahar gelmiş, Victor’un tohumu iki koca balkabağına dönüşmüş. Yetmemiş, Victor’a binlerce tohum vermiş.
 
O binlerce tohuma ne mi olmuş?
 
Cevap, toprağın bereketinde gizli…
 
Buğday Derneği’nin kurucusu Victor Ananias’ın başından geçen gerçek bir olaydan esinlenen Leyla Aslan Ünlübay’ın kaleme aldığı bu hikâyede, köy yaşamı ve binlerce balkabağı, Mısra Karahan’ın incelikli ve dingin çizimleriyle canlanıyor.
 
 
 
 

Victor’un Balkabakları isimli 32 sayfa yazılmış olan bu kitap ; Leyla Aslan Ünlübay tarafından kaleme alınmış ve PARAŞÜT KİTAP yayınevinin 30.04.2020 tarihinde yayımlanmıştır. Sizler pdf olarak bu kitabı indirebilir, Kitabın özetini buradan okuyabilirsiniz.

Victor’un Balkabakları pdf oku indir Kitabımızı buradan indirebilirsiniz.