Veba pdf oku indir

tarafından
17
Veba pdf oku indir

Bir şehri tanımanın en kolay yolu, oradaki insanların nasıl çalıştıklarını, nasıl seviştiklerini, nasıl öldüklerini öğrenmektir.
 
Her şey, Doktor Rieux’nün bir nisan sabahı ölü bir fare görmesiyle başlar. Bu olay, Oran şehrini on bir ay boyunca perişan edecek, korkunç bir panik yaratacak büyük bir salgının habercisidir. Başta hastalığın kendilerine bulaşmayacağına, dokunulmaz olduklarına inanan insanlar, salgının iyice yayılmasının ardından kendi bireysel hapishanelerine hapsolurken fiziksel ve ruhsal olarak da çöker. Bu krizi aşmanın tek yolu ise bireyciliği bir yana koyup dayanışma göstermektir.
 
Veba’da salt bir salgından ziyade insanlığın kötülük sorununa, onun evrendeki metafizik yalnızlığına eğilen Camus, umutsuzluğa alışmanın umutsuzluktan daha korkunç olduğunu vurgulayarak bizleri, sonu gelmeyen kötülüğe karşı direnmeye çağırır.
 
 
“Veba günümüzün ve tüm zamanların hikâyesi.”
The Guardian
 
 
 
 

Veba isimli 304 sayfa yazılmış olan bu kitap ; Albert Camus tarafından kaleme alınmış ve CAN YAYINLARI yayınevinin 01.06.2021 tarihinde yayımlanmıştır. Sizler pdf olarak bu kitabı indirebilir, Kitabın özetini buradan okuyabilirsiniz.

Bir önceki yazımız olan Son Kuşlar pdf oku indir başlıklı makalemizde Son Kuşlar indir, Son Kuşlar oku ve Son Kuşlar pdf indir hakkında bilgiler verilmektedir.

Veba pdf oku indir Kitabımızı buradan indirebilirsiniz.