Uygarlığın Huzursuzluğu (Cep Boy) (Tam Metin) pdf oku indir

tarafından
22
Uygarlığın Huzursuzluğu (Cep Boy) (Tam Metin) pdf oku indir

Sigmund Freud’un 1930 yılında kaleme aldığı Uygarlığın Huzursuzluğu; birey, toplum ve uygarlık üçlüsünün birbirleriyle ilişkisini masaya yatırıyor. Bizzat insan ürünü uygarlığın, zamanla âdeta bir tür yasa hâline gelmesini, insanı ve onun toplum içindeki yerini şekillendiren bir yapıya dönüşmesini tartışıyor. Freud’a göre uygarlık, insanı belli biçimlerde davranmaya zorlar ve bu tahakkümün ardı arkası kesilmez. İşte tam bu noktada, insan türünün hayvansal içgüdüleri ile uygarlık arasında bir savaş başlar. Buna rağmen uygarlığın getirilerinden de vazgeçemeyen insan, içgüdüleriyle uygarlığın talepleri arasında sıkışıp kalır. Bu sıkışmışlık, huzursuzluğu mutlak kılar; uygarlıksa tartışmalıdır.
 

Uygarlığın Huzursuzluğu (Cep Boy) (Tam Metin) isimli 110 sayfa yazılmış olan bu kitap ; Sigmund Freud tarafından kaleme alınmış ve KARBON KİTAPLAR yayınevinin 14.04.2021 tarihinde yayımlanmıştır. Sizler pdf olarak bu kitabı indirebilir, Kitabın özetini buradan okuyabilirsiniz.

Bir önceki yazımız olan Takıntılarla Başa Çıkma Obsesif Kompulsif Bozukluğunuzu Kontrol Altına Almanın Yolları pdf oku indir başlıklı makalemizde Takıntılarla Başa Çıkma Obsesif Kompulsif Bozukluğunuzu Kontrol Altına Almanın Yolları indir, Takıntılarla Başa Çıkma Obsesif Kompulsif Bozukluğunuzu Kontrol Altına Almanın Yolları oku ve Takıntılarla Başa Çıkma Obsesif Kompulsif Bozukluğunuzu Kontrol Altına Almanın Yolları pdf indir hakkında bilgiler verilmektedir.

Uygarlığın Huzursuzluğu (Cep Boy) (Tam Metin) pdf oku indir Kitabımızı buradan indirebilirsiniz.