Uyanış pdf oku indir

Uyanış pdf oku indir

“Yazmak için hokkaya, aydınlamak için gaz lambalarına ihtiyacımız yok artık! Yeni bir çağ bu ve yeni imkânlarıyla sil baştan ilerliyoruz. Teknolojiyi bu amaçla kullanmayı öğreniyoruz. Doğrudan demokrasi, doğrudan eğitim, doğrudan adalet, doğrudan sanat ve doğrudan haklar istiyoruz.

İster yüz, ister bin, ister milyonlarca kişi olsun, artık hepsi için doğrudan haklar mümkün. Mümkünün önündeki engel ise gözlerimize farkında olmadan iliştirilen at gözlükleri.

Sorgulamaksızın koşturduğumuz kulvarlardan firar ediyoruz artık. Zorla tırmandığımız zirvelerden, birleşerek gittikçe büyüyen kar topları gibi yuvarlanarak düşüyoruz özgürlüğe. Sesimiz yankılanıyor boş ve anlamsız kentlerin içinde sıkışmış yaşamlarda. Çığ gibi üzerine düşüyoruz köhne düzenlerin ve çarpık kentlerin. Bembeyaz boş bir sayfa gibi yeniden yazılıyor tarih. Yeni bir miladın sesleri bunlar. Zamanı gelmiş bir doğumun sancıları bunlar.”

Bu roman, çarpık modernleşen toplum yapısı içinde kendini kaybeden bireyleri uyandırmak için kaleme alınmıştır. Bir uyanış elçisi olarak kaleme alınan romanın iki ana karakterinin hayatından kesitlerle yeni ve modern bir toplum fikri ortaya çıkmaktadır. Doğa, felsefe ve sanat temel alınarak inşa edilebilecek bu yenilikçi Uyanış için beklemek yerine belki de bir yerlerden başlanmalı…
 

Uyanış isimli 190 sayfadan oluşan kitap ; Ender Özdemir tarafından yazılmış ve KİTAPYURDU DOĞRUDAN YAYINCILIK (KDY) yayınevinin 07.12.2021 tarihinde yayımlanmıştır. Sizler sadece kitabın özetini buradan göre bilirsiniz.

Bir önceki yazımız olan Rüzgarlı Kasaba pdf oku indir başlıklı makalemizde Rüzgarlı Kasaba indir, Rüzgarlı Kasaba oku ve Rüzgarlı Kasaba pdf indir hakkında bilgiler verilmektedir.

Uyanış pdf oku indir - PDF indir