Üç Tarz-ı Siyaset pdf oku indir

tarafından
9
Üç Tarz-ı Siyaset pdf oku indir

Yusuf Akçura bir ideolog olarak ve özellikle Türkçülük fikirleriyle Osmanlı’nın son zamanlarının ve Cumhuriyet devrinin en önemli simalarındandır. Paris’ten Rusya’ya döndükten sonra kaleme aldığı Üç Tarz-ı Siyâset isimli makalesiyle; devrin önemli siyâsî akımları olan Osmanlıcılık, İslâmcılık ve Türkçülüğü irdelemiş, bu akımların iyi ve kötü yanlarını ortaya koyarak ne kadar uygulanabilir oldukları hususundaki fikirleriyle de literatürde başat bir tartışma açmıştır. 

Akisleri bugünün Türkiye’sinde hâlen devam eden bu makalenin yanı sıra ona cevap mahiyetindeki iki makalenin daha eklenmesiyle kitaplaştırılan Üç Tarz-ı Siyâset, Kahire ve İstanbul nüshaları karşılaştırılarak hem çeviriyazı hem de sadeleştirilmiş metin hâlinde yayına hazırlanmıştır.
 
 

Üç Tarz-ı Siyaset isimli 114 sayfa yazılmış olan bu kitap ; Yusuf Akçura tarafından kaleme alınmış ve KAPRA YAYINCILIK yayınevinin 21.04.2021 tarihinde yayımlanmıştır. Sizler pdf olarak bu kitabı indirebilir, Kitabın özetini buradan okuyabilirsiniz.

Bir önceki yazımız olan Türkiye'nin Kaderini Değiştiren Kriz pdf oku indir başlıklı makalemizde Türkiye'nin Kaderini Değiştiren Kriz indir, Türkiye'nin Kaderini Değiştiren Kriz oku ve Türkiye'nin Kaderini Değiştiren Kriz pdf indir hakkında bilgiler verilmektedir.

Üç Tarz-ı Siyaset pdf oku indir Kitabımızı buradan indirebilirsiniz.