Üç Anadolu Efsanesi Köroğlu, Karacaoğlan, Alageyik pdf oku indir

tarafından
12
Üç Anadolu Efsanesi Köroğlu, Karacaoğlan, Alageyik pdf oku indir

Halk söylencelerine, efsanelere duyduğu hayranlıkla Köroğlu, Karacaoğlun ve Alageyik efsanelerini kendine has tarzıyla kamele alan Yaşar Kema, anlatım gücünü besleyen bereketli topraklara olan vefa borcunu da Üç Anadolu Efsanesi ile öder.
“kilometrelerce yürüyüp, dağ bayır koşup ne kurtarırsa kardır kuralınc,a öne ağıtları, onra da türküleri, koşmaları, destanları, Çukurova’nın tüm uyaklı uyaksız söz çeşitlerini, tekerlemelerini, küfürlerini avlıyordu. Folklor derlemesi filan değildi, bu iş hayat memat işiydi, özbeöz malını kurtarıyordu. Çukurova’nın, sorumluydu kurda kuşa karşı, şaka değil.”
 

Üç Anadolu Efsanesi Köroğlu, Karacaoğlan, Alageyik isimli 222 sayfa yazılmış olan bu kitap ; Yaşar Kemal tarafından kaleme alınmış ve YAPI KREDİ YAYINLARI yayınevinin 22.07.2022 tarihinde yayımlanmıştır. Sizler pdf olarak bu kitabı indirebilir, Kitabın özetini buradan okuyabilirsiniz.

Bir önceki yazımız olan Böke Alamut’un Fethi pdf oku indir başlıklı makalemizde Böke Alamut’un Fethi indir, Böke Alamut’un Fethi oku ve Böke Alamut’un Fethi pdf indir hakkında bilgiler verilmektedir.

Üç Anadolu Efsanesi Köroğlu, Karacaoğlan, Alageyik pdf oku indir Kitabımızı buradan indirebilirsiniz.