Türkiye’nin Sorunları ve Çözüm Yolları (Yapılması Gerekenler) pdf oku indir

Türkiye’nin Sorunları ve Çözüm Yolları (Yapılması Gerekenler) pdf oku indir

Bu kitap, dünyamızda gerçekleşen ciddi ekonomik ve sosyal değişimlerin yaşandığı bir dönemde sürekli yenilenerek ve eklemeler yapılarak yaklaşık 10 yıllık bir zaman diliminde hazırlanmıştır. Dünyamızda yaşanılan bu değişimin sunabileceği imkanlardan ülkemizin en üst düzeyde yararlanabilmesini sağlamak, ancak uzun vadeli bir gelişim ve değişim stratejisi ile mümkün olabilir.
 
Sürekli sorunlardan bahsedilen, çeşitli tarihler arası kıyaslamaların olduğu, karşılaştırılmalı rakamların verildiği hatta ekonometrik analizlerin yapıldığı ama nedense çözümlerden bahsedilmeyen binlerce kitap, döküman ve makaleler bulunmaktadır. Bu kitap ağırlıklı olarak ülkemizin sorunlarına çözüm odaklı hazırlanmıştır. Bazı konu başlıklarının uzunluğu, ele alınış biçimi, detaylandırılması çok bazılarının ise azdır. Bu tamamen Dr. Yiğit KÖYMEN’in ilgi duyduğu, akademik çalışmalar yaptığı ve 2005 yılından beri köşe yazarı olarak ele aldığı konulardan oluşan birikim ve siyasi kimliğinin getirdiği sorumluluk ile alakalıdır. Kitapda sıklıkla sözü edilen, uzun vadeli gelişme stratejisinin temel amacı; Atatürk’ün gösterdiği çağdaş uygarlık düzeyini aşma hedefi doğrultusunda, Türkiye’nin, 21. inci yüzyılda kültür ve uygarlığın en ileri aşamasına ulaşarak dünya standardında üreten, gelirini adil paylaşan, insan hak ve sorumluluklarını güvenceye alan, hukukun üstünlüğünü, katılımcı demokrasiyi, laikliği, din ve vicdan özgürlüğünü en üst seviyede gerçekleştiren, küresel düzeyde etkili bir dünya devleti olmasıdır.
 
22 ana başlığın yer aldığı kitaptaki özgün fikirler, sorunlara yönelik bilimsel ve gerçekci yaklaşımlar ile konuların önce sorunların asıl nedeni verilerek, daha sonra yapılması gerekenlerin belirtilmesi metoduyla irdelenmesi kitabın hazırlanmasındaki emeğin yoğunluğunu göstermektedir. Dr.Yiğit KÖYMEN’in bu kitabını, öğretme ve çözüm bulma amaçlı yaklaşımın ne derece önemli olduğunu, okuyuculara, sanayicilere, akademisyenlere, siyasetcilere, öğrencilere ve ilgili herkese izah edilmeye çalışılan bir eser olarak nitelendirebiliriz.
 

Türkiye’nin Sorunları ve Çözüm Yolları (Yapılması Gerekenler) isimli 196 sayfadan oluşan kitap ; tarafından yazılmış ve AKADEMİ TİTİZ YAYINLARI yayınevinin 24.12.2021 tarihinde yayımlanmıştır. Sizler sadece kitabın özetini buradan göre bilirsiniz.

Bir önceki yazımız olan Türk Kadınlığı Üzerine / Türk Kadınlığının Tereddisi Yahut Karılaşmak pdf oku indir başlıklı makalemizde Türk Kadınlığı Üzerine / Türk Kadınlığının Tereddisi Yahut Karılaşmak indir, Türk Kadınlığı Üzerine / Türk Kadınlığının Tereddisi Yahut Karılaşmak oku ve Türk Kadınlığı Üzerine / Türk Kadınlığının Tereddisi Yahut Karılaşmak pdf indir hakkında bilgiler verilmektedir.

Türkiye’nin Sorunları ve Çözüm Yolları (Yapılması Gerekenler) pdf oku indir - PDF indir