Türkiye’de Sigortacılıkta Fraud Hasarlar ve Örnek Olaylar pdf oku indir

Türkiye’de Sigortacılıkta Fraud Hasarlar ve Örnek Olaylar pdf oku indir

Sigorta şirketlerinin karşı karşıya kaldıkları suistimal türlerini ön görebilmeleri, bu risklerin önlenmesi açısından alınacak tedbirler ve önlemlerin belirlenmesi açısından son derece önemli olacaktır.

Sigorta, bireylerin veya kurumların kendilerini beklenmeyen kayıplara korumak adına başvurdukları önemli bir enstrüman olarak karşımıza çıkmaktadır. Sigorta sistemi kapsamında bireyler veya kurumlar belli bir prim ödemekte ve bu prime karşılık kendilerini belli risklere karşı koruma altına almaktadır. Ancak belli risk olmaksızın riskin hileli bir biçimde var olduğunu göstererek maddi güvencenin talep edilmesi ise sigorta suistimallerini ortaya çıkarmaktadır.
Sigorta suistimalleri, sigorta şirketlerinin önemli kayıplar yaşamalarına neden olabilmekle beraber sigorta yaptıranların da ortaya çıkan kayıplar kapsamında artan risk primleri ile zarar görmelerine neden olabilmektedir. Sigorta şirketlerinin ekonomiye sağladıkları fonun azalması ile birlikte ekonomi de bu durumdan zarar görebilmektedir.
Bu yönüyle çalışma dahilinde Türkiye’de sigortacılık suistimallerin belirlenmesi ve uygulamaların değerlendirilmesi üzerinde durulmuştur.

Fatih ATEŞ
 

Türkiye’de Sigortacılıkta Fraud Hasarlar ve Örnek Olaylar isimli 108 sayfadan oluşan kitap ; Fatih Ateş tarafından yazılmış ve KİTAPYURDU DOĞRUDAN YAYINCILIK (KDY) yayınevinin 20.12.2021 tarihinde yayımlanmıştır. Sizler sadece kitabın özetini buradan göre bilirsiniz.

Bir önceki yazımız olan Kürd’ü Savunmak: “Kürd’e Hukuk” ve “Kürd’ün Hukuku”na Giriş pdf oku indir başlıklı makalemizde Kürd’ü Savunmak: “Kürd’e Hukuk” ve “Kürd’ün Hukuku”na Giriş indir, Kürd’ü Savunmak: “Kürd’e Hukuk” ve “Kürd’ün Hukuku”na Giriş oku ve Kürd’ü Savunmak: “Kürd’e Hukuk” ve “Kürd’ün Hukuku”na Giriş pdf indir hakkında bilgiler verilmektedir.

Türkiye’de Sigortacılıkta Fraud Hasarlar ve Örnek Olaylar pdf oku indir - PDF indir