Türkçülüğün Esasları pdf oku indir

Türkçülüğün Esasları pdf oku indir

Türkçülüğün Esasları, Ziya Gökalp’ın araştırmaları ve incelemelerinden elde ettiği sosyolojik bir eser. Gökalp, Türk milliyetçiliğinin temellerini attığı bu çalışmasında, “yakın planda Türkçülük, uzak planda Turancılık” prensibiyle adlandırdığı mefkûresini en ince detaylarıyla okura aktarıyor. Cumhuriyetin kuruluş aşamasında bir arayış içerisine giren Türk milletinin kim olduğu, nereden geldiğini ve nereye gitmesi gerektiği sistematize edilerek bütünlük içinde okura sunuluyor. İlk çıktığı günden beri büyük bir ilgiyle okunan Türkçülüğün Esasları, hâlâ öneminden bir şey kaybetmeden okuyanlara ilham ve ülkü kaynağı olmaya devam ediyor.
 

Türkçülüğün Esasları isimli 176 sayfa yazılmış olan bu kitap ; Ziya Gökalp tarafından kaleme alınmış ve KAPRA YAYINCILIK yayınevinin 13.01.2021 tarihinde yayımlanmıştır. Sizler pdf olarak bu kitabı indirebilir, Kitabın özetini buradan okuyabilirsiniz.

Bir önceki yazımız olan Dar Koridor pdf oku indir başlıklı makalemizde Dar Koridor indir, Dar Koridor oku ve Dar Koridor pdf indir hakkında bilgiler verilmektedir.

Türkçülüğün Esasları pdf oku indir - PDF indir