Türkçe Hikaye Evreni Türk Dünyasından Seçmeler / Özgün Metinler pdf oku indir

Türkçe Hikaye Evreni  Türk Dünyasından Seçmeler /  Özgün Metinler pdf oku indir

Bu kitapta, alfabetik sıraya göre Altay, Azerbaycan, Başkurt, Gagavuz, Hakas, Halaç, Karaçay-Malkar, Karakalpak, Kaşkay, Kazak, Kırgız, Kırım, Kumuk, Nogay, Özbek, Saha (Yakut), Tatar, Tuva, Türkiye, Türkmen, Uygur olmak üzere Türk dünyasından 34 edebî hikâyenin özgün metinleri yer almaktadır. Bu hikâyelerden 8’i Arap, 6’sı Latin, 20’si Kiril alfabeleriyle yazılmıştır.
 
Bu eser, Türkçe Hikâye Evreni isimli kitabın eki niteliğindedir. Özellikle Türkoloji bölümlerinin (Çağdaş Türk Lehçeleri ve Edebiyatları, Türk Dili ve Edebiyatı vb.) farklı lehçelerdeki metin ihtiyacını karşılamak amacıyla ve yine aktarması yapılan metinlerin özgün biçimlerini görmek isteyen meraklıları için hazırlanmıştır.
 

Türkçe Hikaye Evreni
Türk Dünyasından Seçmeler / Özgün Metinler isimli 344 sayfadan oluşan kitap ; tarafından yazılmış ve BENGÜ YAYINLARI yayınevinin 30.11.2021 tarihinde yayımlanmıştır. Sizler sadece kitabın özetini buradan göre bilirsiniz.

Bir önceki yazımız olan Gönülden Gönüle İspir pdf oku indir başlıklı makalemizde Gönülden Gönüle İspir indir, Gönülden Gönüle İspir oku ve Gönülden Gönüle İspir pdf indir hakkında bilgiler verilmektedir.

Türkçe Hikaye Evreni Türk Dünyasından Seçmeler / Özgün Metinler pdf oku indir - PDF indir