Türkçe Eğitiminde Anlama ve Anlatma Becerileri pdf oku indir

Türkçe Eğitiminde Anlama ve Anlatma Becerileri pdf oku indir

Anlama ve anlatma, dil edinimi ve kullanımı açısından en önemli göstergedir. Dinleyerek, okuyarak ve gözlem yaparak elde ettiğimiz anlama becerisini, sözlü ve yazılı olarak anlatırız. Birbirine bağlı olarak gelişen bu süreç, öncelikle Türkçe açısından ayrı ve özel bir öneme sahiptir. Son yıllarda Türkçe eğitimi ile ilgili yapılan çalışmalar, meselenin akademik düzey ve önemini ortaya koymakla birlikte,  dil kullanım yeterlilikleri ve gereklilikleri ile bunların birbirini nasıl tamamladığının açıklanma ihtiyacı ortaya çıkmıştır. Bu çalışmanın en önemli özelliği, bilginin yanında uygulama örneklerine de yer vermiş olmasıdır. Başta akademisyenler olmak üzere, Türkçenin eğitimi ve öğretimi ile uğraşan her düzeydeki öğreticiler ve öğrenenler için de önemli bir kaynak eser.
 

Türkçe Eğitiminde Anlama ve Anlatma Becerileri isimli 212 sayfadan oluşan kitap ; tarafından yazılmış ve AKÇAĞ YAYINLARI yayınevinin 29.12.2021 tarihinde yayımlanmıştır. Sizler sadece kitabın özetini buradan göre bilirsiniz.

Bir önceki yazımız olan Ölüm Kalım Öyküleri pdf oku indir başlıklı makalemizde Ölüm Kalım Öyküleri indir, Ölüm Kalım Öyküleri oku ve Ölüm Kalım Öyküleri pdf indir hakkında bilgiler verilmektedir.

Türkçe Eğitiminde Anlama ve Anlatma Becerileri pdf oku indir - PDF indir