Türk ve Uluslararası Vergi Hukukunda Daimi İşyerine Kazanç Atfedilmesi pdf oku indir

Türk ve Uluslararası Vergi Hukukunda Daimi İşyerine Kazanç Atfedilmesi pdf oku indir

Daimi işyerine kazanç atfedilmesi konusu, uluslararası vergi hukukunun en tartışmalı ve en eski konularından birisidir. 2010 yılında yayınlanan OECD Raporu (OECD Yaklaşımı) kazanç atfedilmesine ilişkin kurallarda önemli bir kırılma meydana getirmiştir. OECD tarafından BEPS Eylem planlarının yayınlanması ve dijital ekonominin hızla yaygınlaşarak iş yapma modellerine ve uluslararası ticaretin yapılış şekline dahil olması ile birlikte daimi işyerine kazanç atfedilmesi konusu belki de hiç olmadığı kadar önem kazanmıştır.
Bu kitapta, daimi işyeri kavramının tanımı ve gelişimine yönelik hususlara, özellikle dijitalleşme ile birlikte ortaya çıkan yeni iş yapma modelleri karşısında devletlerin vergilendirme yetkilerinin kaynak ve ikamet devleti olarak nasıl etkilendiğine ve OECD Yaklaşımı’nda yer alan kazanç atfedilmesine ilişkin kurallara yer verilmiş, daimi işyerine kazanç atfedilmesine ilişkin mevcut düzenlemelerin yeterliliği tartışılmıştır. Ayrıca Türk vergi hukukunda yer alan düzenlemeler ile Türkiye’nin taraf olduğu anlaşmalar da inceleme konusu yapılmıştır.
 

Türk ve Uluslararası Vergi Hukukunda Daimi İşyerine Kazanç Atfedilmesi isimli 178 sayfadan oluşan kitap ; Mesut Karadağ tarafından yazılmış ve ON İKİ LEVHA YAYINCILIK yayınevinin 31.12.2021 tarihinde yayımlanmıştır. Sizler sadece kitabın özetini buradan göre bilirsiniz.

Bir önceki yazımız olan Vergi İncelemelerinde Mükelleflerin Hak ve Ödevleri pdf oku indir başlıklı makalemizde Vergi İncelemelerinde Mükelleflerin Hak ve Ödevleri indir, Vergi İncelemelerinde Mükelleflerin Hak ve Ödevleri oku ve Vergi İncelemelerinde Mükelleflerin Hak ve Ödevleri pdf indir hakkında bilgiler verilmektedir.

Türk ve Uluslararası Vergi Hukukunda Daimi İşyerine Kazanç Atfedilmesi pdf oku indir - PDF indir