Türk’ün Ateşle İmtihanı pdf oku indir

Türk’ün Ateşle İmtihanı pdf oku indir

Burada, Türkiye, başşehrinden ve Anadolu’daki topraklarından mahrum edilmek istenilmiyordu. İmparatorluk’un, İstanbul başşehri olarak kalmasına taraftar olmakla beraber, Akdeniz’le Karadeniz arasındaki geçidi tarafsız hale sokmak, Ermenistan, Arabistan, Mezopotamya, Suriye ve Filistin’i ayrı ayrı parçalara ayırmak vardı.

Halide Edib Adıvar, çocukluk günlerinden 1918’e kadarki anılarını Mor Salkımlı Ev başlığıyla kaleme almıştı. Türk’ün Ateşle İmtihanı, bundan sonrasını, 1918’den 1923 sonlarına kadar olan dönemi anlatıyor. Ulusal Kurtuluş Savaşı sırasında yaşananlar, yazarın gözlemleri canlı ve etkileyici bir anlatımla okura sunuluyor. Türk’ün Ateşle İmtihanı, Halide Onbaşı’nın, o günleri yaşayan bir aydının içten anlatımıyla yakın tarihimize ışık tutuyor.
 

Türk’ün Ateşle İmtihanı isimli 335 sayfa yazılmış olan bu kitap ; Halide Edib Adıvar tarafından kaleme alınmış ve CAN YAYINLARI yayınevinin 29.07.2020 tarihinde yayımlanmıştır. Sizler pdf olarak bu kitabı indirebilir, Kitabın özetini buradan okuyabilirsiniz.

Bir önceki yazımız olan Kumdan Yürek pdf oku indir başlıklı makalemizde Kumdan Yürek indir, Kumdan Yürek oku ve Kumdan Yürek pdf indir hakkında bilgiler verilmektedir.

Türk’ün Ateşle İmtihanı pdf oku indir - PDF indir