Türk Töresi pdf oku indir

tarafından
18
Türk Töresi pdf oku indir

Türk kültürünün tarihini yazmak niyetiyle yola çıkan Ziya Gökalp, Türk Töresi kitabında Türk dinî ve siyasî tarihinin âdeta el değmemiş bilgilerini gün yüzüne çıkarmıştır. Tarih felsefesi ve sosyolojisi alanında Türkiye’de ilk çalışmaları yapan Gökalp, eserinde en eski Türk efsanelerini ve menkıbelerini toplu bir şekilde okuyucusuna sunar.

Günümüzde süregelen bazı geleneklerin ve konuşulan deyimlerin temelinin eski Türk mitolojisinde atıldığını gösteren yazar, güncelliğini koruyan eseriyle bu asrın kültür ve medeniyetine de ışık tutuyor.
 
 

Türk Töresi isimli 109 sayfa yazılmış olan bu kitap ; Ziya Gökalp tarafından kaleme alınmış ve KAPRA YAYINCILIK yayınevinin 04.03.2021 tarihinde yayımlanmıştır. Sizler pdf olarak bu kitabı indirebilir, Kitabın özetini buradan okuyabilirsiniz.

Bir önceki yazımız olan Arap Uyanışı Arap Ulusal Hareketinin Öyküsü pdf oku indir başlıklı makalemizde Arap Uyanışı Arap Ulusal Hareketinin Öyküsü indir, Arap Uyanışı Arap Ulusal Hareketinin Öyküsü oku ve Arap Uyanışı Arap Ulusal Hareketinin Öyküsü pdf indir hakkında bilgiler verilmektedir.

Türk Töresi pdf oku indir Kitabımızı buradan indirebilirsiniz.