Totem ve Tabu pdf oku indir

tarafından
49
Totem ve Tabu pdf oku indir

İnsanlık, kayıtlı tarihten bile önce işlenmiş büyük bir suçun yükünü hâlâ taşıyor olabilir mi? Peki ya insanlığın ortak bir hafızası, bilinci ve hatta bilinçdışı varsa?
Sigmund Freud, Totem ve Tabu’da psikanaliz teorisini bireyden topluma uyarlayarak insanlığın tarihiyle bağdaştırmaya çalışıyor. Günümüzün nevrotik rahatsızlıklarını, varlıklarını hâlâ sürdüren ilkel kabilelerin davranış kalıplarıyla kıyaslayarak din, Tanrı, toplum ve aile kurumları üzerinden insan zihninin karanlık tarafında neler olduğu hakkında fikir yürütüyor. İnsanların din kurumunu nasıl icat etmiş olabileceği, geçmişteki insanların gözünde Tanrı’nın ve Tanrı sayarak taptıkları kralların yeri, aile ve toplum düzeninin ortaya çıkışına dair teorilerin yanı sıra ilkel kabilelerin gelenekleri ve yaşayışlarına da yakından bakan Totem ve Tabu,  bu hâliyle antropoloji çalışmaları için de uzun yıllardır başvuru kaynağı olmayı sürdürüyor. 
 

Totem ve Tabu isimli 168 sayfa yazılmış olan bu kitap ; Sigmund Freud tarafından kaleme alınmış ve KAPRA YAYINCILIK yayınevinin 25.06.2021 tarihinde yayımlanmıştır. Sizler pdf olarak bu kitabı indirebilir, Kitabın özetini buradan okuyabilirsiniz.

Totem ve Tabu pdf oku indir Kitabımızı buradan indirebilirsiniz.