Tormesli Lazarillo (Beyaz Kapak) pdf oku indir

tarafından
12
Tormesli Lazarillo (Beyaz Kapak) pdf oku indir

XVI. yüzyıldaki ekonomik kriz sebebiyle İspanya’nın her köşesinde açlık ve sefalet kol gezmekteydi, bu durumun bir ahlaki çöküntüyü de beraberinde getirmesi kaçınılmazdı. İspanyol toplumundaki bu maddi ve manevi çöküntünün ortasında, 1554 yılında, sonradan pikaresk roman adı verilecek olan yeni bir anlatı türünün ilk örneği olan Tormesli Lazarillo ortaya çıktı. Din adamlarının ahlaksızlıklarına bolca yer veren bu eser, engizisyonun hışmına uğramamak için imzasız olarak basıldı.
Sefiller, dilenciler, dolandırıcılar ve kimsesiz çocuklarla dolu bir dünyayı tüm çıplaklığıyla sergileyen Tormesli Lazarillo, dönemin İspanyol toplumuna ayna tutan bir klasik.
 

Tormesli Lazarillo (Beyaz Kapak) isimli 88 sayfa yazılmış olan bu kitap ; Anonim tarafından kaleme alınmış ve CAN YAYINLARI yayınevinin 17.06.2019 tarihinde yayımlanmıştır. Sizler pdf olarak bu kitabı indirebilir, Kitabın özetini buradan okuyabilirsiniz.

Bir önceki yazımız olan Göktürk Kitabeleri (Cep Boy) pdf oku indir başlıklı makalemizde Göktürk Kitabeleri (Cep Boy) indir, Göktürk Kitabeleri (Cep Boy) oku ve Göktürk Kitabeleri (Cep Boy) pdf indir hakkında bilgiler verilmektedir.

Tormesli Lazarillo (Beyaz Kapak) pdf oku indir Kitabımızı buradan indirebilirsiniz.