Toprak Ana pdf oku indir

tarafından
10
Toprak Ana pdf oku indir

Cengiz Aytmatov, Toprak Ana romanında erkekleri askere alınan bozkırın ortasındaki bir Kırgız köyünde geride kalanların çektiği sıkıntıları anlatıyor. Eldeki yetersiz yiyeceğin muhtaç olandan başlanarak dağıtılması, dört gözle beklenen hasat zamanları, umutların hasat zamanına ertelenmesi, savaş yüzünden ürünün hemen hepsinin merkezden istenmesi, boşa çıkan umutlar, yine açlık, sefalet, bir yandan cepheden gelen ölüm haberleri, umutsuz bekleyişler, savaşın uzun sürmesi üzerine aşağı çekilen cepheye çağrılma yaşı, anaların evlatlarını bir bir askere göndermesi, ayrılıklar, gözyaşları… Yani tek kelimeyle ve bütün zulmetiyle; savaş. Cengiz Aytmatov, o her zamanki berrak ve akıcı üslûbuyla bizleri, adeta insanları öğütür gibi harcayan savaş düzeneğinin yarattığı trajedilerle sarsıyor.
 

Toprak Ana isimli 136 sayfa yazılmış olan bu kitap ; Cengiz Aytmatov tarafından kaleme alınmış ve ÖTÜKEN NEŞRİYAT yayınevinin 02.02.2021 tarihinde yayımlanmıştır. Sizler pdf olarak bu kitabı indirebilir, Kitabın özetini buradan okuyabilirsiniz.

Bir önceki yazımız olan Kadınlar Ülkesi pdf oku indir başlıklı makalemizde Kadınlar Ülkesi indir, Kadınlar Ülkesi oku ve Kadınlar Ülkesi pdf indir hakkında bilgiler verilmektedir.

Toprak Ana pdf oku indir Kitabımızı buradan indirebilirsiniz.