Toprağa Şiir Yazan Adam Bir Nail Çakırhan Öyküsü pdf oku indir

Toprağa Şiir Yazan Adam  Bir Nail Çakırhan Öyküsü pdf oku indir

Toprağa Şiir Yazan Adam / Bir Nail Çakırhan Öyküsü, 20. yüzyılın kahramanlarından biri olarak nitelenen, Nâzım Hikmet’le 1930’da “1+1= Bir” adlı ortak şiir kitabı çıkarmış, sonra Bursa Cezaevi’nde birlikte hapis yatmış, şair, gazeteci, Uluslararası Ağa Han Mimarlık Ödülü sahibi Nail Çakırhan’ın bir asır süren yeryüzü serüvenidir.
 
Necati Yıldırım, Ula’da zaman zaman birlikte olduğu, memleketinde “Çirkin Ali’nin oğlu” diye tanınan Nail Çakırhan’ı yazmak için deyim yerindeyse bir okyanusa dalmıştı. Yıllar süren kapsamlı araştırmalar, incelemeler yaptı. Kimi belgelere ulaşmak için sık sık kütüphanelerin yolunu tuttu. Elbette onun dostlarıyla, yakınlarıyla ve birlikte iş yaptığı ustalarla da görüşmeyi unutmadı. Mimarlık öğrenimi görmeden 1983’te Ağa Han Mimarlık Ödülü kazanmış, büyük bir yaratıcının sözcüklerden heykelini yaptı.
 
Toprağa Şiir Yazan Adam / Bir Nail Çakırhan Öyküsü, merakla okunacak, okurken insanı derinden sarsacak, etkileyici, sürükleyici bir yapıt…
 

Toprağa Şiir Yazan Adam
Bir Nail Çakırhan Öyküsü isimli 390 sayfadan oluşan kitap ; Necati Yıldırım tarafından yazılmış ve CİNİUS YAYINLARI yayınevinin 03.01.2022 tarihinde yayımlanmıştır. Sizler sadece kitabın özetini buradan göre bilirsiniz.

Bir önceki yazımız olan Gerildi Dört Kızıl Ok pdf oku indir başlıklı makalemizde Gerildi Dört Kızıl Ok indir, Gerildi Dört Kızıl Ok oku ve Gerildi Dört Kızıl Ok pdf indir hakkında bilgiler verilmektedir.

Toprağa Şiir Yazan Adam Bir Nail Çakırhan Öyküsü pdf oku indir - PDF indir