Tevfik Fikret (Devir, Şahsiyet, Eser) pdf oku indir

tarafından
15
Tevfik Fikret (Devir, Şahsiyet, Eser) pdf oku indir

Mehmet Kaplan’ın 1943 yılında sunduğu doçentlik tezi olan Tevfik Fikret adlı bu eserin ilk baskısı 1943’de yapılmış; 1971’de ise genişletilerek ikinci baskısı yayımlanmıştı.
Servet-i fünun edebiyatının en önde gelen şairini bütün cepheleri, özellikle eseri ve şahsiyeti ile tanıtan kitap, yıllardan beri üniversitelerimizde okutulmakta; Tevfik Fikret ile beraber Servet-i fünun şiiri için de daima başvurulan bir kaynak eser olarak değerini korumaktadır. Devrinde olduğu kadar ölümünden sonra da gerek şahsiyeti, gerekse şiirleri ile Türk düşünce ve edebiyat dünyasını etkilemiş olan Tevfik Fikret’in, sanat-şahsiyet münasebetleri bakımından incelenmesi, Türk şiiri ve kültürü ile uğraşanların ilgisiz kalamayacakları bir meseledir. Bu sebeple Tevfik Fikret’i, konuya yakınlık duyanların el altında bulundurmaları gereken bir eser olarak sunuyoruz.
 

Tevfik Fikret (Devir, Şahsiyet, Eser) isimli 273 sayfa yazılmış olan bu kitap ; Mehmet Kaplan tarafından kaleme alınmış ve DERGAH YAYINLARI yayınevinin 01.07.2017 tarihinde yayımlanmıştır. Sizler pdf olarak bu kitabı indirebilir, Kitabın özetini buradan okuyabilirsiniz.

Bir önceki yazımız olan Verity: Gerçeğin Diğer Kıyısı pdf oku indir başlıklı makalemizde Verity: Gerçeğin Diğer Kıyısı indir, Verity: Gerçeğin Diğer Kıyısı oku ve Verity: Gerçeğin Diğer Kıyısı pdf indir hakkında bilgiler verilmektedir.

Tevfik Fikret (Devir, Şahsiyet, Eser) pdf oku indir Kitabımızı buradan indirebilirsiniz.