Terapistler ve Danışmanlar İçin Sokratik Sorgulama pdf oku indir

tarafından
14
Terapistler ve Danışmanlar İçin Sokratik Sorgulama pdf oku indir

Terapistler ve Danışmanlar için Sokratik Sorgulama
Scott H. Waltman, R. Trent Codd, III, Lynn M. McFarr ve Bret A. Moore

Bu kitap, psikoterapi ve danışmanlıkta Sokratik stratejilerin kullanımı için kapsamlı bir çerçeve sunmaktadır. Bu çerçeve, önde gelen Bilişsel Davranışçı Terapi (BDT) yaklaşımlarına göre uyarlanmış olup uygulamalı vaka örnekleri sunularak açıklanmıştır. Eserin içeriği vaka örnekleri, ipuçları, püf noktaları, stratejiler ve en köklü inançlarla başa çıkmak için yöntemler bakımından oldukça zengindir. Yazarlar, esnek ve geniş çapta uygulanabilir bir çerçeve sunmak için çeşitli yaklaşımlardan ve teorik yönelimlerden yararlanmıştır. Eser ayrıca Sokratik süreçte yaşanılabilecek sorunlarla baş etme üzerine kapsamlı bir rehberdir. Okuyucular bu yaklaşımı örneğin sınırda kişilik bozukluğu olan ve diyalektik davranışterapisi alan hastalar gibi özel gruplara nasıl uygulayacaklarını öğrenebileceklerdir. Ekbölümler, temel inanç ve şemada değişiklik meydana getirmek için müdahalenin nasıl katmanlaşacağına dair kılavuz niteliğindedir.
Bu eser; eğitim sürecindeki terapistler, kariyerinin başlangıcındaki uzmanlar, süpervizörler, eğitmenler ve kalıcı bir değişim yaratmak için Sokratik stratejileri kullanma becerilerini geliştirmek isteyen tüm klinisyenler için başucu bir eserdir.
 

Terapistler ve Danışmanlar İçin Sokratik Sorgulama isimli 394 sayfa yazılmış olan bu kitap ; Kolektif tarafından kaleme alınmış ve LİTERA YAYINCILIK yayınevinin 13.10.2022 tarihinde yayımlanmıştır. Sizler pdf olarak bu kitabı indirebilir, Kitabın özetini buradan okuyabilirsiniz.

Terapistler ve Danışmanlar İçin Sokratik Sorgulama pdf oku indir Kitabımızı buradan indirebilirsiniz.