Teklif 2 Aylık Düşünce Dergisi Sayı:1 Ocak 2022 pdf oku indir

Teklif 2 Aylık Düşünce Dergisi Sayı:1 Ocak 2022 pdf oku indir

Bir kabı ancak daha geniş bir kap içine alabilir. Bu itibarla Müslümanların önündeki düşünme ödevi Modern düşüncenin içinden geçerek ve içererek aşmayı gerektirmektedir. Burada asıl amaç dini, mevcut fikriyata yakınlaştırmak olamaz. Fikriyatı inananların içinde rahat edecekleri biçimde dönüştürmek esas olmalıdır. Gelenekle bağ bugünün sorunlarını bugün düşünerek kurulabilir. En uç dalda açan çiçeğin hangi dallara, gövdeye ve köklere bağlandığı ancak o çiçek açtıktan sonra önem kazanabilir.
 
Teklif Müslümanların geliştirmesi beklenen düşünce tarzının belki de en önemli amacının Müslümanlar için düşünceyi – düşünme etkinliğinin kolay olması anlamında değil bir Müslümanın hangi alanda neyi düşünerek kendisini var edebileceğinin kendisine açık biçimde sunulması anlamında – bir amel olarak kolaylaştırmak olduğuna inanıyor.
 

Teklif 2 Aylık Düşünce Dergisi Sayı:1 Ocak 2022 isimli 232 sayfadan oluşan kitap ; tarafından yazılmış ve TEKLİF DERGİ yayınevinin 28.12.2021 tarihinde yayımlanmıştır. Sizler sadece kitabın özetini buradan göre bilirsiniz.

Teklif 2 Aylık Düşünce Dergisi Sayı:1 Ocak 2022 pdf oku indir - PDF indir