Tarihten Günümüze Türkiye’ye Yönelik Teopolitik ve Teostratejiler pdf oku indir

Tarihten Günümüze Türkiye’ye Yönelik Teopolitik ve Teostratejiler pdf oku indir

Farklı jeopolitik teorilere dayalı konvensiyonel silahlarla yapılan sıcak savaşların ve ideolojilere bağlı soğuk savaşın sona ermesinden sonra devreye sokulan “yumuşak güç”, “akıllı güç” teorilerine dayalı olarak sürdürülen savaşlar, artık coğrafyalar üzerinde askeri güçlerle değil, ekonomi, kültürler, dinler, dini değerler üzerinden yapılmakta ve bu yolla toplumlar etki altına alınıp kontrol edilmeye çalışılmaktadır. Küresel hegemonya peşinde olan güçler adına, bir yandan mevcut medeniyet ve onlara bağlı kültürleri ve dinleri çatıştırmak için teoriler üretilirken diğer yandan çatışan bu kültür ortamlarında “yumuşak güç teorisi” işletilerek cezbedici, şirin sunumlar eşliğinde Küresel emperyalizmin kültürü, medyanın da etkisiyle toplumlara enjekte edilmektedir. Böylece Küreselleşmenin ideolojik aracına dönüştürülen kültür, aynı zamanda kendi üzerinde Teopolitik ve Teostratejilerin gerçekleştirildiği bir alana dönüştürülmektedir.
 

Tarihten Günümüze Türkiye’ye Yönelik Teopolitik ve Teostratejiler isimli 415 sayfadan oluşan kitap ; tarafından yazılmış ve PARADİGMA AKADEMİ YAYINLARI yayınevinin 28.12.2021 tarihinde yayımlanmıştır. Sizler sadece kitabın özetini buradan göre bilirsiniz.

Bir önceki yazımız olan Gazi Ferhat Bey pdf oku indir başlıklı makalemizde Gazi Ferhat Bey indir, Gazi Ferhat Bey oku ve Gazi Ferhat Bey pdf indir hakkında bilgiler verilmektedir.

Tarihten Günümüze Türkiye’ye Yönelik Teopolitik ve Teostratejiler pdf oku indir - PDF indir