Tarihin Televizyonla İhyası TRT Tarihi ve Dizi Filmler (1974-2020) pdf – PDF EPUB E-Kitap Oku, İndir
  • Anasayfa
  • Tarih
  • Tarihin Televizyonla İhyası TRT Tarihi ve Dizi Filmler (1974-2020) pdf

Tarihin Televizyonla İhyası TRT Tarihi ve Dizi Filmler (1974-2020) pdf


Tarihin Televizyonla İhyası TRT Tarihi ve Dizi Filmler (1974-2020) pdf

Türk televizyon tarihinde, popüler dizi üretimine dair değişimlerin devlet kanalı olan TRT’nin tutumu, projeleri üretenler, seyircilerin beklentileri ve gündelik yaşamın getirdiği hassasiyetler ve siyasi gündem etrafında cereyan eden dinamikler bakımından ele alınması önem arz etmektedir.

Bu çalışmada, TRT’nin kuruluşundan bu yana ele alınan çalışmaların, Türk televizyonlarında 1974’ten günümüze uzanan dizi film yayıncılığının popüler ve kültürel bir metin olarak üretildiği dönemlerdeki tarihsel ve politik yeri, değişen değerler, ihtiyaçlar ve beklentiler bağlamında değerlendirilmiştir.
Bu amaçla TRT’nin 1974’ten bu yana, kendine özgü yapım koşulları ve siyasi atmosfer içinde ele aldığı dizi yapımları arasında hangi türlerde ve başlıklarda projelere imza attığını, izleyicilerin de dünden bugüne televizyondan beklentilerini anlama adına yeniden gözden geçirmek bu manada anlamlıdır. Ele alınan dizi projeleri içindeki tarih dizilerinde zaman, iktidar, kültür, din, ve ideoloji gibi bazı göstergelere daha yakından bakarak, bu popüler alanın (diziler) geçmişten günümüze içindeki değişimleri ve farklılıkları görmek mümkündür.
 

{yayınevi} yayınevinin {yayın tarihi} tarihinde ve {baskı sayısı} sayısı ile
{başlık} isimli kitap M. Sami Okumuş tarafından {sayfa sayısı} sayfa olarak yazılmıştır.
{başlık} isimli kitabı inceleyebilir. Dilerseniz Özetini indirebilir, Veya Sizler için maile link olarak gönderebiliriz. Yasak hakları olan kitapları lütfen istemeyniz. Ücretini ödeyip sizlerde katkıda bulunabilirsiniz.

Bir önceki yazımız olan Eski Mezopotamya Tarihi Başlangıcından Perslere Kadar pdf başlıklı makalemizde Eski Mezopotamya Tarihi Başlangıcından Perslere Kadar indir, Eski Mezopotamya Tarihi Başlangıcından Perslere Kadar oku ve Eski Mezopotamya Tarihi Başlangıcından Perslere Kadar pdf indir hakkında bilgiler verilmektedir.


Tarihin Televizyonla İhyası TRT Tarihi ve Dizi Filmler (1974-2020) pdf indir

Benzer Yazılar
Yorumlar ( Bu makaleye henüz yorum yapılmamış! )

Yazı hakkında görüşlerinizi belirtmek istermisiniz?