Tarih (Ciltsiz) pdf oku indir

tarafından
17
Tarih (Ciltsiz) pdf oku indir

Kitabın tek kaynağı, yer yer alıntılar yapmış olduğu Homeros dışında, yalnız kendisi. Başvurabileceği yazılı bir şey yok. “Tarih’in babası” olduğunu da bilmiyor. Günümüz arkeologlarının, kitabın bazı satırlarını gülümseyerek okuyacaklarını da bilmiyor. Sade, gösterişsiz bir anlatım. Şiirsel sayılabilecek, özgün bir dil. Kimi yorumlarındaki saf ve masum yaklaşımlar örtülü bir mizah izlenimi veriyor.

Son dir değinme: Bu kitap Roma öncesi Anadolusunda yer alan bir ilk’tir. Ondan ikiyüz yıl kadar önce bilimi göyküsünden, Tanrılar katında yeryüzüne indirmiş olan Thales de bir ilk’di. İkisinin de Anadolulu olmaları bir rastlantı olmasa gerek diye düşünüyoruz.
 

Tarih (Ciltsiz) isimli 832 sayfa yazılmış olan bu kitap ; Herodot (Herodotos) tarafından kaleme alınmış ve TÜRKİYE İŞ BANKASI KÜLTÜR YAYINLARI yayınevinin 03.01.2019 tarihinde yayımlanmıştır. Sizler pdf olarak bu kitabı indirebilir, Kitabın özetini buradan okuyabilirsiniz.

Bir önceki yazımız olan Tarihin Peşinde Modern Tarih Çalışmasında Hedefler, Yöntemler ve Yeni Doğrultular pdf oku indir başlıklı makalemizde Tarihin Peşinde Modern Tarih Çalışmasında Hedefler, Yöntemler ve Yeni Doğrultular indir ve Yöntemler ve Yeni Doğrultular oku hakkında bilgiler verilmektedir.

Tarih (Ciltsiz) pdf oku indir Kitabımızı buradan indirebilirsiniz.