Tanrısız Gençlik pdf oku indir

tarafından
8
Tanrısız Gençlik pdf oku indir

Hayatın her zerresine ince ince sızmış faşizm, genç bir öğretmeni vatana veya vicdanına ihanet etmeye zorlar. Devrin hâkim değerlerini ayakları altına alıp hakikate doğru attığı her adımda, güncelliğini hiç yitirmeyen sorular sorar genç öğretmen: Karanlık zamanlarda sormak ve cevaplamak için cesaret gerektiren sorular.
Uzun bir süre boyunca hak ettiği değeri göremese de, Almancanın yirminci yüzyıldaki en önemli yazarlarından biri olduğu hiç unutulmayan Ödön von Horváth, çocukların bile masumiyetlerini kaybettikleri bir çağı anlatıyor Tanrısız Gençlik’te. Tanrısız Gençlik, Oktay Değirmenci’nin Almanca aslından çevirisi ve göndermelerle örülü bir romanın büyüklüğünü biraz daha anlaşılır kılan açıklamalarla…
“Horváth, Brecht’ten daha iyi.”
– Peter Handke
“Neslinin en yetenekli yazarı.”
– Stefan Zweig
 

Tanrısız Gençlik isimli 192 sayfa yazılmış olan bu kitap ; Ödön Von Horvath tarafından kaleme alınmış ve JAGUAR KİTAP yayınevinin 01.12.2017 tarihinde yayımlanmıştır. Sizler pdf olarak bu kitabı indirebilir, Kitabın özetini buradan okuyabilirsiniz.

Bir önceki yazımız olan Yükseliş pdf oku indir başlıklı makalemizde Yükseliş indir, Yükseliş oku ve Yükseliş pdf indir hakkında bilgiler verilmektedir.

Tanrısız Gençlik pdf oku indir Kitabımızı buradan indirebilirsiniz.