Tanrı’ya ve İnsana Dair pdf oku indir

Tanrı’ya ve İnsana Dair pdf oku indir

Bu kitap farklılıkların yok sayıldığı, egemen zihniyetin kendisinden olmayan her şeye savaş açtığı, bastırdığı, edilgenleştirdiği ya da asimile ettiği günümüz koşullarına eğiliyor. Dinsel, toplumsal ve kültürel farklılıkların tanınması için yazılmış çarpıcı bir diyalog. Farklı dünya görüşlerine sahip iki öznenin aynı meselelere başka pencerelerden baktığı, bu esnada uzlaşmalar kadar ayrılıkların da öne çıktığı; ama her durumda karşılıklı konuşmanın mümkün olduğunu gösteren bu kıymetli çalışma, birlikte yaşamak zorunda olan insanların, tüm farklılıklarına rağmen, sayesinde çok şey öğrenebileceği nadide bir kaynak.
Kitapta insanların uyumla ve anlayışla yaşayabileceği bir gelecek umuduna işaret edilirken, bu geleceğe giden yolun türlü zorluklar, başarısızlık olasılıkları ve tehlikelerle dolu olduğu da dile getirilmektedir; belirsizliğin hem özgürlük için hem de güncel bir ahlaki zemin için bir başlangıç noktası olduğunu hatırlatarak…
 
 

Tanrı’ya ve İnsana Dair isimli 160 sayfadan oluşan kitap ; Zygmunt Bauman tarafından yazılmış ve AYRINTI YAYINLARI yayınevinin 03.12.2021 tarihinde yayımlanmıştır. Sizler sadece kitabın özetini buradan göre bilirsiniz.

Bir önceki yazımız olan Uluslararası Tarihsel Sosyoloji pdf oku indir başlıklı makalemizde Uluslararası Tarihsel Sosyoloji indir, Uluslararası Tarihsel Sosyoloji oku ve Uluslararası Tarihsel Sosyoloji pdf indir hakkında bilgiler verilmektedir.

Tanrı’ya ve İnsana Dair pdf oku indir - PDF indir