Tanrı, Özgürlük ve Kötülük pdf oku indir

tarafından
56
Tanrı, Özgürlük ve Kötülük pdf oku indir

“Alvin Plantinga’nın çığır açan yapıtına zekice ve mantıksal bir giriş…”
Harry Gensler,  John Carroll Üniversitesi
“[Analitik] din felsefesinde klasik bir yapıt, son elli yılda kötülük sorunu üzerine yazılmış en etkili metin.”
Kevin Timpe, San Diego Üniversitesi
“Genel okura yönelik bu kitabı herkes anlayabilir; yeter ki okumakla yetinmeyip düşünmeye de istekli olsunlar.”
Stephen T. Davis, Claremont McKenna Koleji
Çağımızın en önemli analitik din felsefecilerinden Alvin Plantinga’nın başyapıtları arasında sayılan bu metin, birçok teistik ve ateistik argümanı ve de kötülük problemini ayrıntılı bir şekilde ele almaktadır.
Ateistler, kötülük probleminin Tanrı’nın varlığı aleyhine en güçlü argüman olduğu konusunda hâlâ ısrarcılar. Felsefe tarihine baktığımızda da Epikuros’tan Hume’a ve yakın dönemde Mackie’ye kadar uzanan bir yelpazede çeşitli düşünürler tarafından bu konuda birçok eleştirinin dile getirildiğini görmek mümkün. Plantinga bu çalışmasında felsefe tarihinin en köklü sorunlarından biri olan ‘Tanrı’nın varlığı sorusu’nu cevaplamaya çalışmakla kalmayıp felsefi bir yöntem ve soruşturmanın nasıl olması gerektiği konusunda muhteşem bir örnek de sunmaktadır. 
Plantinga, bu kitabıyla bizi, felsefe tarihinin en temel ilkelerinden birini hatırlamaya çağırıyor: var olanın ardındakini anlamaya çalışmak.
 
 

Tanrı, Özgürlük ve Kötülük isimli 152 sayfa yazılmış olan bu kitap ; Alvin Plantinga tarafından kaleme alınmış ve FOL KİTAP yayınevinin 02.09.2022 tarihinde yayımlanmıştır. Sizler pdf olarak bu kitabı indirebilir, Kitabın özetini buradan okuyabilirsiniz.

Tanrı, Özgürlük ve Kötülük pdf oku indir Kitabımızı buradan indirebilirsiniz.