Tanrı’nın Gözbebeği İnsan pdf oku indir

tarafından
13
Tanrı’nın Gözbebeği İnsan pdf oku indir

Kur’an, aklını kullanan, özgür iradesiyle seçimler yaparak mevcudu daha iyiye götürmeyi amaçlayan; herkesin yaşam hakkına, mutluluğu arama çabasına saygılı olan, toplumda var olan farklı kesimlerin yaşam ideallerine, beklentilerine saygı duyan insanı var kılma amacındadır. Böyle bir dinamizme kavuşturduktan sonra Allah insanı mevcut dünyayı ıslah etmeye davet eder.

Bu ıslah, her şeyden önce yanlış algıların ıslahıyla başlamalıdır. Bağrında cennet potansiyelleri taşıyan yeryüzünü ‘seküler’ ilan ederek tahkir eden ve insanı, imar ve ıslah edeceği bu dünyaya, arzulara, maddi olana yabancılaştıran bir düşünce geleneğini ıslah bu çabanın mihverini oluşturmalıdır. Ezeli hikmetin dışavurumu olarak dünyamızın; Tanrı’nın gözbebeği olarak da insanın hak ettiği muamele budur.
 
 

Tanrı’nın Gözbebeği İnsan isimli 216 sayfa yazılmış olan bu kitap ; Prof. Dr. Şaban Ali Düzgün tarafından kaleme alınmış ve OTTO yayınevinin 04.03.2022 tarihinde yayımlanmıştır. Sizler pdf olarak bu kitabı indirebilir, Kitabın özetini buradan okuyabilirsiniz.

Bir önceki yazımız olan Delilleriyle İman Esasları pdf oku indir başlıklı makalemizde Delilleriyle İman Esasları indir, Delilleriyle İman Esasları oku ve Delilleriyle İman Esasları pdf indir hakkında bilgiler verilmektedir.

Tanrı’nın Gözbebeği İnsan pdf oku indir Kitabımızı buradan indirebilirsiniz.