Ta’lim Tecvid ve Kıraat pdf oku indir

tarafından
14
Ta’lim Tecvid ve Kıraat pdf oku indir

Harflerle ilgili mahrec ve sıfat bilgileri verildikten sonra harflerin harekelerinde, su¨kûnlarında, şedde ve idğâmlarında ağız ve dudak şekillerine değinildikten sonra harf ta’limi uygulamasına ağırlık verilmelidir. Harflerin önce resimleri, isimleri, mu¨semmâları iyi öğretilmelidir. Sâkin, şeddeli ve harekeli, hattâ medli okunuşları hoca tarafından uygulamalı olarak gösterilmelidir. Sonra doğru telaffuzlar alınana kadar talebeyle beraber okunmalı, daha sonra diğer okumalara geçilmelidir. Diğer tecvid konuları da sırasıyla bunlardan sonra parça parça işlenmelidir.
Merhum hocamız Hafız Abdurrahman Gu¨rses, harf ta’limine ağırlık verir: “Bu işin temeli budur, eslâfımız bunu böyle yaptılar, ben de önu¨me gelen talebenin seviyesi ne olursa olsun bunu okuturum.” der bizlere de öyle tavsiye ederdi. Biz de senelerce ta’lim çalışmalarımızda öyle yaptık ve şöyle bir vecîze geliştirerek, “Bu işin hafriyatı, harfiyatıdır” dedik.
 

Ta’lim Tecvid ve Kıraat isimli 504 sayfa yazılmış olan bu kitap ; Kurra Hafız Ramazan Pakdil tarafından kaleme alınmış ve M.Ü. İLAHİYAT FAKÜLTESİ VAKFI YAYINLARI yayınevinin 11.10.2021 tarihinde yayımlanmıştır. Sizler pdf olarak bu kitabı indirebilir, Kitabın özetini buradan okuyabilirsiniz.

Bir önceki yazımız olan Kur’an’ı Anlayarak Okuma Rehberi 1 pdf oku indir başlıklı makalemizde Kur’an’ı Anlayarak Okuma Rehberi 1 indir, Kur’an’ı Anlayarak Okuma Rehberi 1 oku ve Kur’an’ı Anlayarak Okuma Rehberi 1 pdf indir hakkında bilgiler verilmektedir.

Ta’lim Tecvid ve Kıraat pdf oku indir Kitabımızı buradan indirebilirsiniz.