T. Singer pdf oku indir

tarafından
15
T. Singer pdf oku indir

T. Singer “bir hiç kimsedir. Kendisine karşı bile bir hiç kimse, özellikle kendisine karşı.”
T. Singer, 34 yaşında başkent Oslo’dan Notodden kasabasına, bir kütüphanede çalışmak ve böylece sıfırdan başlamak için gelmiştir. Aslında Singer’in hayatı, eylemde ve düşüncede, pek çok kez sıfırdan başlayıp başladığı noktaya geri dönmekten ibarettir; zira küçüklüğünde yaşadığı bir utancı hayatı boyunca farklı suretlerde tekrar tekrar yaşamış, yaşadıkça kabuğuna daha çok çekilmiş, kendi ruhunun izbelerine hapsolmuş, kendisi ve yaşam belirtileri giderek silikleşmiştir. “Toplum için bir kıymet” olmaktan çıktığının çoktan farkına varmıştır. Giderek yalnızlaşmış, yalnızlaştıkça âdeta elim bir bağımlılık gibi, başka hiçbir şey yapmayı bilmediği için kendisini yalnızlaştırmaya devam etmiştir. Nihayetinde toplumdan ve benliğinden soyutlanmış zihni, olasılıklar denizinde salınıp duran bir gözlem yığınına dönüşmüştür.
Gelgelelim, kendisinin dahi üzerine düşünmek istemediği, hiç hesapta olmayan gelişmelerle dolu yaşamı onu başladığı yere, Oslo’ya geri götürecektir.
Çağdaş Norveç edebiyatının en büyük yazarlarından Dag Solstad’ın kimilerince başyapıtı olarak görülen eseri T. Singer, Deniz Canefe’nin Norveççe aslından çevirisiyle…
Çok tuhaf romanlar yazan Dag Solstad, benim en sevdiğim yazarlardandır.
-Haruki Murakami
Kuşkusuz Norveç’in en cesur ve en zeki yazarı.
-Per Petterson
 

T. Singer isimli 208 sayfa yazılmış olan bu kitap ; Dag Solstad tarafından kaleme alınmış ve JAGUAR KİTAP yayınevinin 11.03.2021 tarihinde yayımlanmıştır. Sizler pdf olarak bu kitabı indirebilir, Kitabın özetini buradan okuyabilirsiniz.

Bir önceki yazımız olan Derviş Kelamı pdf oku indir başlıklı makalemizde Derviş Kelamı indir, Derviş Kelamı oku ve Derviş Kelamı pdf indir hakkında bilgiler verilmektedir.

T. Singer pdf oku indir Kitabımızı buradan indirebilirsiniz.