Sünneti Anlamada Yöntem pdf oku indir

tarafından
25
Sünneti Anlamada Yöntem pdf oku indir

Sünneti Anlamada Yöntem başlığıyla tercümesini sunduğumuz bu eser, Üstad Karadâvî’nin üç kitabından meydana gelmektedir.
Bu kitap, yazıldığı günden günümüze kadar İslam dünyasının her yerinde, akademisyenlerin, âlimlerin, ilim öğrencilerinin, vaiz ile hatiplerin ve özellikle de hadis okumak isteyen hemen her Müslüman’ın âdeta bir el kitabı olmustur. Kitap, birçok ilahiyat fakültesinde, enstitülerde, ilim meclis ve yuvalarında ders kitabı olarak okutulması sebebiyle Müslümanlar nezdinde önemli bir yer edinmiştir. Bu değerli eseri tercüme ettirmemizdeki gaye, ülkemizde çok ciddi bir bilgilenme açığının var oluşu, diğer bir deyişle insanımızın yanlış bilgilerle donatılmış olmasıdır. En temel konularda bile sahih İslamî bilgilerden yoksun olmaları gerçeğinden hareketle; insanımızı doğrudan doğruya Kur’an ve hadislerle muhatap kılmak, bu sorunu çözmenin en iyi yöntemlerinden biridir. Bu nedenle de yaygın bir ümmet eğitimini hedeflemiş olması sebebiyle bu eserin, ülkemiz insanları açısından ne kadar önemli olduğu açıktır.
 

Sünneti Anlamada Yöntem isimli 392 sayfa yazılmış olan bu kitap ; Prof. Dr. Yusuf el-Karadavi tarafından kaleme alınmış ve NİDA YAYINCILIK yayınevinin 28.09.2018 tarihinde yayımlanmıştır. Sizler pdf olarak bu kitabı indirebilir, Kitabın özetini buradan okuyabilirsiniz.

Bir önceki yazımız olan Tanrı’nın Gözbebeği İnsan pdf oku indir başlıklı makalemizde Tanrı’nın Gözbebeği İnsan indir, Tanrı’nın Gözbebeği İnsan oku ve Tanrı’nın Gözbebeği İnsan pdf indir hakkında bilgiler verilmektedir.

Sünneti Anlamada Yöntem pdf oku indir Kitabımızı buradan indirebilirsiniz.